| anonim23234132132312231 a întrebat:

Merita sa urmez facultatea de drept cu frecventa redusa? pot deveni grefier sau executor judecatoresc dupa ce termin aceasta facultate?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista fara frecventa la drept?

| doctorAnswer a răspuns:

Teoretic ai o gamă variată de opțiuni, practic cei mai buni ajung ceva în domeniu. Anual termină sute de tineri specializarea asta, iar locuri de muncă sunt câteva zeci.
Poți ajunge ce vrei tu dacă te dedici și chiar îți dorești asta.
Trebuie să mai iei în calcul și faptul că după terminatea facultății nu o să te pună nimeni cel mai sus dintre toți.