| georgily a întrebat:

Mi-am cumparat un fonde de ten. Si data expirari e stearasa. In general cam cat e termenul de valabilitate? Funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| pinkeye a răspuns:

Cosmeticele tin 3 ani minim! Nu te speria! Am mai vazut si eu date sterse, poate nu e acolo, uita-te mai bine! Sau daca nu inseamna ca s-a sters, daca nu esti foarte sigua inlocueste-o! Oricum nu e nici un pericol, ele tin 3 ani cam pana in 2015 sau chiar mai mult! Funda?

2 răspunsuri:
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Stai linistita. Cativa ani. O sa expire in 2013 sau 2014. Mai devreme nu prea are cum. Daca vrei poti sa te duci la magazin si sa reclami acesti lucru, pentru ca nu este normal.

Succes!

| izabelalessia a răspuns:

Sunt tot felul de fonduri de ten Unele expira la 1 an altele la 2, 3, 4 depinde si de firma care le produce.Dar pe toate scrie ca expira de la data deschideri.happydeci nu esti in pericol