| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut laptopu cu lipici gen super glue dar era unul mai bun este vreo solutie cum s aindepatez acest lipici arata raubig grinlaughing funda

8 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Mama ce mai faceti voi fetele.Acu 5 minute am citit despre lac de unghii,tu cu super glue... Oare ce-o sa mai aruncati/scapati/picutati pe bietele tastaturi/calculatoare.Ori ca mancati ori ca umblati cu orice periculor pentru calculator gen apa,suc, vopsea, diluant, SUPERGLUE laughing) etc, stati departe de calculator.Sunt canapele/paturi pe care poti sa le faci toate astea tongue.Eu am tastatura si monitor de 10 ani si nu au nimic, daca am avut si am grija de ele.Ma rog doar cifrele sterse, dar cum deja scriu fara sa ma uit la monitor, nu mai ii o problema tongue

| anonim_4396 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

A fost si mai gtrav de atat cand am folosit o noua metoda de imi face unghiile si aveam nevoie de oja si apa care au cazuuut fain frumos pe laptoplaughing dar bine ca am scapat de acel lipicilaughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru anonim_4396):

Dah,e bine ca ai scapat de lipici.Tie, si restul fetelor care simt atractia irezistibila de a barfi cu prietenele in timp ce-si fac unghiile am tastatura perfecta.Din cauciuc, care se poate conecta la calculator prin mufa USB sau PS2(mufa normala de tastatura).E doar 49Lei dar daca vrei sa dai si mai mult gasesti la 110 lei si cu lumini in taste, care se poate opri, dar e parerea mea inutila ca doar si daca stai in intuneric monitoru face destula lumina.Asta e linkul :P Sper ca te-am ajutat :P http://www.usbmania.ro/cadouri-usb/tastatura-flexibila.html

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,am uitat sa-ti zic si ca e flexibila,o poti indoi, deci e numai buna de bagat in orice geanta, pentru laptop, pentru ca nu-s tastele asa ingramadite, dar rezista la multe

| FreakyChucky a răspuns:

Exista Super Glue Remover... dar nu stiu daca se importa si la noi, avand in vedere inventivitatea romanului care sare imediat sa razuiasca cu lama..incearca cu acetona[nu garantez] daca nu cu diluant de vopsea...alte metode nu stiu
dai cu ciocanul laughing

| anonim_4396 explică (pentru FreakyChucky):

laughing sper sa nu se ia culoare cu tot cu lipicilaughing))

| anonim_4396 explică (pentru FreakyChucky):

Sa stii ca a mers cu acetonalaughing arata ca si cum nu ar fi patit nimica mersi fazai ca am sgariat eu putin ca sa se duca dar nu era nicio sansa si este zgariat de stiam dinainte nu era nimic acum mersi:*laughing

| FreakyChucky a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare placere :*