| Trolololol a întrebat:

Mi-am mai prezentat situatia intr-o intrebare anterioara. Poveste scurta: tata a murit, mama a plecat de la slujba ei si sta acasa toata ziua si aduce acasa tot felul de barbati straini, noi n-avand niciun venit. Am doua intrebari: ce-as putea sa mai fac sa-i bag mintile in cap? tot da vina pe mine ca nu ma angajez (am 16 ani si tocmai am inceput scoala...) si cam cat as da pe luna daca as vrea sa plec cu chirie? (as putea sa obtin o bursa de la liceu destul de bunicica si eu nu mai suport s-o vad pe femeia aia cum da vina pe mine ca nu se ridica din pat sa se duca sa-si caute de serviciu)

4 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Du-te la bunici si las-o pe ea sa te cautewinking o sa vada ca a gresit ce ti-a facut..imi pare rau pentru tine

| Trolololol explică:

Degeaba sa vorbesc cu ea, incerc sa-i bag mintile in cap de 2 saptamani, nu intelege nimic de vorba buna.
M-as muta la bunici dar stau departe de liceul meu si eu intrand de dimineata ar insemna sa ma trezesc pe la 5...

| sweetrose24 a răspuns:

Buna sincer situatia este destul de urata, dar ca sa pleci si sa stai in chirie nu este avantajos mai bine mergi sa stai la o ruda sau la bunici care te inteleg, cred ca daca ai pleca de acasa o vreme ar face-o sa constientizeze situatia, sau daca nu discutia intre patru ochi ar fi cea mai ideala

| alike99 a răspuns:

Sall! in primul rand imi pare rau ca tia murit tatal sadsad in al doilea rand e destul de complicat sa te muti.Mai intai chiria dar si restul factrilor? Si sa muncesti e greu adica si scoala si munca si plati plus ca trebuie sa si mananci.Eu zic sa incerci sa discuti cu mama ta sa ii spui ca ar trebui sa munceasca si ea si sa nu mai aduca barbati in casa ca te deranjeaza... poate isi revine daca nu asteapta si tu sa termini scoala si poate iti gasesti ceva de munca. Succeswinking