| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Mi-am pierdut cardul ING pentru ca atat ma duce capul, am transferat banii din aplicatie pe alt cont.Cat o sa dureze sa-mi fac alt card? Am acelasi nr de tel deci daca cineva vrea sa-mi trimita bani o sa poata sa-mi trimita si dupa ce-mi fac un card nou? O sa fie acelasi IBAN sau cum e ca nu ma pricep deloc vai de capu meu

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Trebuia sa il blochezi. Suni la banca.
Cardul e doar o bucata de plastic, el e asociat unui cont bancar care are IBAN.
Contul si IBAN-ul nu se modifica.
Mergi la banca si spui ca ai pierdut cardul. Ceri sa iti faca altul nou. Cam o saptamana dureaza din ce stiu eu.
https://ing.ro/persoane-fizice/carduri-si-conturi/cardurile-ing