| anonim_4396 a întrebat:

Mi-ar place mult sa fiu animatoare... ce trebuie, ce conditii sunt? sa ai sani mari? ce inaltime? si de la ce varsta? se poate si in timpul scolii in weekend sau trebuie sa ai liceul terminat?(am 16 ani, 1.75,sani ambig grin, bruneta, par lung)

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Opinia mea este ca nu trebuie sa te gandesti la o asemenea meserie, nu este una din cele mai respectabile si sunt convinsa ca fiind o fata frumoasa, vei putea sa-ti gasesi o alta meserie care intr-adevar sa te reprezine.
In prezent, asa cum te-a sfatuit si rroxi43, nu ai nici varsta si nici maturitatea pentru a te confrunta cu riscurile ce implica aceasta meserie. Te-ar maturiza, fara sa fii pregatita si te-ar "alunga" intr-o zona unde vei intalni mai mult oameni declasati decat cei cu un comportament ales, de la care sa poti invata ceva.
Pune mana pe carte, instruieste-te acum cat ai numai aceasta obligatie, pentru a-ti fauri un viitor care sa te reprezinte si care sa-i faca pe parintii si cei apropiati tie, sa fie mandri de realizarile tale.
Eu iti urez multa sanatate si ganduri bune si responsabile pentru viitorul tau.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cred ca este obligatoriu sa fii majora, pentru ca sub 18 ani poti lucra numai cu acordul parintilor... In plus in localuri de genul acesta nu se primesc minori - nici consumatori, nici angajati. Intre timp, daca vrei sa faci aceasta meserie, invata sa dansezi si ceva limbi straine... Parerea mea,

| Allegria a răspuns:

Pai esti inalta...ai sani, par lunglaughing
altceva?
bunavointa doarlaughing