| Someonee a întrebat:

Mi-ati recomanda asa ceva. Deja fac exercitii fizice zilnic. 100 de flotari, 100 de abdomene si multe altele. Mi-as dori sa-mi dezvolt masa musculara mai repede si as vrea sa iau asa ceva.
http://www.amazon.com/gp/product/B002DYIZEY/ref=twister_ B002DYIZEO? ie=UTF8&psc=1. Stiti vreun efect negativ? Am niste neamuri care le-a dat copiilor lor proteine cand erau mici si acum au ajuns niste umflati la fata (nu as vrea sa ajung si eu asa :)) Bine, astea nu-s proteine dar ma gandesc sa nu aiba cam acelasi efect. Raspuns castigator, celui mai raspuns (normal) :)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Creatina nu inseamna o mare cantitate de proteine

creatina nu contine proteine DELOC

proteina = un compus din aminoacizi ( 20 daca e proteina completa )

creatina = un singur aminoacid

Si nu are niciun efect negativ daca iei 5 grame pe zi maxim, doza aia ti-o recomand. Ia inainte de antrenametn ca sa-ti hidrateze muschii in timpul efortului

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"Bine, astea nu-s proteine dar ma gandesc sa nu aiba cam acelasi efect"

proteine = SANATATE, tu deja consumi proteine in caz ca nu stiai

Pune mana si citeste, deocamdata esti complet paralel cu sportul asta

| Someonee explică (pentru Cosmin86):

Omu' lu' D-zeu, stiu ca deja iau proteine (fara sa ma documentez, jur) carnea si alte tampenii pe care le mananc, normal ca contin proteine ca daca nu ar contine pana acum as fi fost numai piele si oase... sau poate inger. Nelamurirea mea era faptul ca daca as lua Creatine (o mare cantitate de proteine, nu numai ce imi ofera mancarea zilnica) ar fi posibil sa ma trazesc cu o fata umflata (cum au patit niste neamuri). Proteine nu = SANATATE mereu. Proteine=Sanatate doar cand ai un stil de viata sanatos(fara tigari etc). Daca de ex. fumezi si mananci mult (in special carne, ptc. contine multe proteine) risti mult sa dezvolti cancer. Te invit sa citesti si tu si sa te uiti la ADEVARUL DESPRE CANCER, acolo a sa inveti multe despre toate. Aici il poti vedea (documentarul) http://www.altamedicina.com

| Someonee explică (pentru Cosmin86):

Merci mult. Dar oricum sa te uiti la video-urile alea doua de pe altamedicina. N-ai sa regreti happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Someonee):

Ma uit diseara cand ajung acasa, acum sunt la birou

La ce vrei sa ma uit mai exact? la faza cu cancerul sau sunt si exercitii pe acolo?

| Someonee explică (pentru Cosmin86):

Merci inca o data. Ti-as recomanda sa nu exagerezi cu carnea. Uita-te putin pe altamedicina.com si ai sa vezi ca proteinele de origine animala au o niste parti neplacute happy ca si pasta de dinti cu Fluor, substanta care iti distruge dintii si nu numai (ca si SLS-ul)

| Someonee explică (pentru Cosmin86):

Sunt o gramada de chestii foarte interesante. Ti se vb. despre Cancer, Diabet, SIDA, Lupus si multe altele. Vei vedea ca carnea nu e practic un aliment prea bun. Vei afla si ca Cancerul. Diabetul chiar si SIDA pot fi tratate prin dieta. Misuna putin pe site-ul ala. N-ai sa regreti happy vezi ca in video-urile ala cu Cancerul gasesti de toate. Nu se vb. numai de cancer.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Someonee):

Pot fi PREVENITE prin dieta, in niciun caz tratate. daca site-ul ala trateaza cancerul prin dieta, atunci e clar un site de 2 bani

si legat de carne, depinde cum e preparata, la gratar stiu ca e cancerigena ( din cauza toxinelor care apar unde se arde carnea cand atinge fierul ), dar la abur sau fiarta e foarte ok

| Cosmin86 a răspuns (pentru Someonee):

Creatina nu inseamna o mare cantitate de proteine

creatina nu contine proteine DELOC

proteina = un compus din aminoacizi ( 20 daca e proteina completa )

creatina = un singur aminoacid

Si nu are niciun efect negativ daca iei 5 grame pe zi maxim, doza aia ti-o recomand. Ia inainte de antrenametn ca sa-ti hidrateze muschii in timpul efortului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu iti recomand, iti poti deregla organismul si nu vei fi multumit de noua infatisare.
Sfatul meu este sa continui cu exercitii. Masa musculara nu ti se dezvolta dintr-odata, ci treptat. Intr-o luna, cel mult, incep sa se vada rezultatele daca faci multe exercitii.
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

TU nici macar nu stii despre ce e vorba, cel mai probabil n-ai auzit in viata ta de creatina monohidrata sau de firma Optimum NUtrition din link!

Multe exercitii = mare fas, fara o nutritie corespunzatoare te pisi pe ele de exercitii

COpii mici, paraleli cu sportul, dau ei sfaturi

| Ajutatorool a răspuns:

Pauza e la fel de importanta ca si antrenamentul, daca faci in fiecare zi exercitii nu o sa faci mare lucru.