| Costas_Camelia_1976 a întrebat:

Mi-e frica sa ii spun unui baiat ca il plac.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' nu trebuie sa-i zici asa direct, mai papadie...trebuie sa-i dai de inteles acest lucru prin gesturi mici...mai tachineaza-l si tu, mai un ghiont etc.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas.

| lpavel a răspuns:

Arata-i prin gesturi mici, va observa... happy

| angelcore a răspuns:

Nu ii spune.

| Steffy_Stelea_1995 a răspuns:

1.De ce iti e frica?
2.80% dintre baieti asteapta sa faci tu primul pas asa ca ce mai astepti.
3.Eu zic sa ii spui ca nu ai nimic de pierdut dar ai grija cum ii spui.

| simonik6246 a răspuns:

Crede-ma... mai bine iti musti limba..decat a ii spui unui baiat ca il placi ( ma refer sa nu fii tu prima care o face. ). El va crede ca esti disperata dupa el si va crede ca poate face ce vrea cu tine. Incearca sa ii arati prin gesturi..sa-l faci sa rada. fii mai afectuoasa cu el. Arata-i ca poate avea incredere in tine. Asa se va indragosti usor de tine..si el va face primul pas.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru simonik6246):

De ce sa nu-i spuna? In general baietii cand simt ceva pentru o fata, n-au curajul sa o faca pentru ca... Daca ea poate sa-i zica baiatului, de ce sa n-o faca? Si chestia aia cu " El va crede ca esti disperata dupa el si va crede ca poate face ce vrea cu tine", de ce sa creada ca e disperata dupa el? Doar pentru ca ii spune ce simte? Daca un baiat ii spune unei fete ca o place,inseamna ca e disperat dupa ea? Si chestia cu " ar face orice cu ea, pentru ca ea il iubeste", un baiat cumsecade, n-ar face asa ceva.