| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a spus ca am lipsa de calciu si ca este ceva grav si sa iau cate o pastiluta de calciu si una de magneziu in fiecare zi. De ce este atat de grav? Ce boli pot avea daca nu tratez chestia asta?

2 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Şi eu am avut lipsă de calciu. Poţi lua o pastilă, în loc de două. Eu, chiar dacă nu mai am, iau Calciu Magneziu Zinc, de la Ozone. O pastiluţă pe zi. Scrie,, Pentru adulţi,,, dar eu am 12 ani şi iau fără probleme această doză. Nu ştiu, cred că la maturitate, pe la 40 de ani, poţi avea osteoporoză, care e chiar mortală netratată la timp. Uite cum arată cutia, e aprox. 12 lei : http://www.centrofarm.ro/foto_produse/big/AX002491.jpg. Nu e obligatoriu de la Ozone, mai există de la Walmark şi Alevia, cam la acelaşi preţ. Multă, multă sănătate! Nu - ţi face probleme, se vindecă, ca majoritatea bolilor. :-*

| PurpleAngel a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema dar am luat calciu si magneziu timp de 2 luni si mi-a trecut.Nu e ceva grav dar trebuie tratat pentru ca de calciu depinde sanatatea unghiilor, a parului si a oaselorhappy. Nu te speria.