| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a spus ca sunt prea deschisa cu prietenii. poate nu pot sa fac diferenta dintre o prietena si o prietena buna. Intrebarea mea este ce sa vorbesc cu o prietena (colega de clasa ) si cu o prietena buna? Si cum pot sa imi dau seama cine imi este prieten bun si cine nu?

1 răspuns:
| IonelaMV a răspuns:

Pai cu prietena(colega de clasa)sa vorbesti ceea ce este legat de scoala, sa nu-i spui lucruri care sa poata sa te barfeasca, multa lume este asa! prietena buna este aceea care iti este alaturi si la bine si la greu, este acea persoana in care poti avea incredere mereu!
Incearca sa le spui un "secret" care sa nu te afecteze daca-l spune cuiva, sa vezi daca poti avea incredere!
Sper ca te-am putut ajuta! Funda? big grin