| Diana_4365 a întrebat:

Mia aparut ceva pe langa buze si e rosu aproape spre roz si ma pisca forate tare.Imi puteti spune cum pot sa scap pentru ca am o festivitate si nu vreau sa fiu ca un zombi.Repede va rog.

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Poate este herpes sau "buba dulce". nu prea ai ce sa faci mai ales daca este herpes, pentru ca nu o s-ti treaca pana nu isi face efectul.cumpara de la farmacie "Herpes stop", am auzit ca e foarte bun, ca iti trece imediat. de asemenea poti sa il maschezi cu fond de ten.succes!

3 răspunsuri:
| zzzzzzz1111 a răspuns:

Pai puteai sa fi mai explicita poate e HERPES ai mai avut sau poate ai fost prin parc undeva pe jos si sa ti se fi crapat buzele de la vant nu stiu daca e herpes incearca ACICLOVIR o sa ti treaca.

| Tonita a răspuns:

Pai spalate

| IrinaX a răspuns:

Seara poti sa iti pui un plasture antiherpetic, si cand va fi acea festiviatate poti sa iti dai cu niste corector in zona rosie ca sa nu se observe foarte tare