| 09nastea a întrebat:

Mie îmi place de un băiat, el nu ştie despre aceasta. Aş vrea să fim împreună. Ce să fac? Sper să mă ajutaţi

Răspuns Câştigător
| AntoineNecsulescu a răspuns:

Asa, si inca ceva, nu pune mult suflet, ia-o usor, crede-ma, eu am facut marea greseala de a pune suflet in cele 3 relatii care le-am avut si a iesit urat la sfarsit, inca si acum mai am resentimente. In concluzie, grija cu saditul sperantei in sufletul altuia, fiindca e riscant

8 răspunsuri:
| deadrose2543 a răspuns:

Depinde...vorbiti destul de des?
Ai putea pur si simplu sa ii faci unele apropouri subtile si probabil cand isi va da seama va incerca sa fie cu tine daca te place.
Sau poti pur si simplu sa fi tu mai indrazneata, sa iesiti voi doi pe afara si sa il saruti. Crede-ma, incercarea moarte n-are.

| 09nastea explică (pentru deadrose2543):

Foarte rar vorbim

| 09nastea explică (pentru deadrose2543):

Foarte rar vorbim

| AntoineNecsulescu a răspuns:

Buna! Uite ce te sfatuiesc eu. Incearca sa ii dai cumva de inteles ca simti ceva pentru el, adica, prin comportament, privire, gesticulare, mimica fetei. Si sa incerci sa petreci cat de mult timp cu el. Ideea e sa fie o persoana potrivita pentru tine si daca consideri ca e special pentru tine, sa va tina! Dar deocamdata, ramai la ce ti-am spus :-)

| 09nastea explică (pentru AntoineNecsulescu):

Dar cum să fac asta

| AntoineNecsulescu a răspuns (pentru 09nastea):

Pai cum spuneam, stai cu el cat de mult poti si spre exemplu, cand vorbiti, nu stiu, o discutie, ceva, incearca sa ai o privire anume care ar da de inteles asta. Sau bate vreun apropos la subiectul sentimente, ca de acolo s-ar putea sa continue el si sa inceapa tot. Sau poti, daca consideri ca iti e greu face to face, incearca pe internet. Incearca deocamdata asa, ca daca e sa fie ceva vei vedea un interes din partea lui, adica sa te contacteze, sa iesiti mai mult si chestii. Oricum, fi optimista si mult curaj cu tine. Indrazneste, arata, emana, fi tu insuti, priveste, apropie-te. Iti tin pumnii

| 09nastea explică (pentru AntoineNecsulescu):

Mersy mult

| AntoineNecsulescu a răspuns (pentru AntoineNecsulescu):

Asa, si inca ceva, nu pune mult suflet, ia-o usor, crede-ma, eu am facut marea greseala de a pune suflet in cele 3 relatii care le-am avut si a iesit urat la sfarsit, inca si acum mai am resentimente. In concluzie, grija cu saditul sperantei in sufletul altuia, fiindca e riscant

| 09nastea explică:

Eu cîte ori m-am aflat lîngă dînsu, chiar numai la el mă uitam, totuna nu am nici un răspuns de la el. Adică el nici nu se uită la mine