| catutzza a întrebat:

Mie-mi place de un baiat de vreo 4 ani. vara trecuta am fost acolo unde sta el si am stat vreo saptamana.am iesit afara cu cativa prieteni.si am inceput sa jucam adevar si provocare.eu am ales adevar.si m-a intrebat daca imi place de el. i-am spus DA! iar acum vreo cateva saptamani m-a intrebat pe mess daca vreau sa stau cu el. i-am zis ca da.toate bune si frumoase.pana peste vreo 2 saptamani... el pe mine pe mess m-a pus pe invizibil. iar eu intr-o seara am intrat pe alt id de al meu si am vazut ca are poza cu alta la avatar.si aceiasi fata ii lasase com pe hi5.si cand am vrt sa vb cu el. a zis ca are trebuie... ce sa fac.il iubesc foarte foarte mult.va rog ajutati-ma nu mai potcrying. fundita +vot

Răspuns Câştigător
| somebody30 a răspuns:

Buna!
Se zice ca intr-o relatie unul dintre parteneri iubeste mai mult.insa in cazul tau se pare ca celalalt nu iubeste deloc.sad Imi pare foarte rau sa iti spun asta, insa cred ca baiatul asta nu merita nici macar un gand de al tau. Lasa l in urma, mergi mai departe. Usor de spus, greu de facut! Insa lumea chiar nu se termina la el. Tu ai vrut sa vbesti cu el, sa ii dai sansa sa iti explice ce se intampla dar el singur a refuzat-o. Asa ca acum, cel mai bun lucru pe care ai putea sa faci e sa iti continui viata, sa te bucuri de toate lucrurile frumoase care ti se intampla ( si pe care stiu sigur ca acum nu poti sa le vezi) si sa nu-i arati ca suferi deloc. Sa fii frumoasa, radianta, zambitoare. Sa nu cumva sa ii mai arati ca iti pasa. Iar daca va vrea sa vbeasca cu tine, ai putea sa ii raspunzi cu acelasi cuvinte: "Am treaba!". Sincer, un om care se poarta asa nu are scuza dar nici sentimente pentru tine, si atunci tu de ce sa ratezi niste clipe frumoase (si ireversibile) doar pentru cineva ca el? Lucrurile care mi s-au intamplat si mie m-au facut sa imi dau seama de un lucru: cand incetezi sa mai dai atentie cuiva, atunci acea persoana incepe sa te observe.
Il iubesti foarte foarte mult pe el, insa iubeste te si pe tine. Cu siguranta meriti ceva mai bun!