| IepurashRocker a întrebat:

Mie nu mi-a mai venit ciclu din Septembrie... nu am întretinut relatii intime! Si nu as vrea sã-i spun mamei sau sã merg la ginecolog... nu existã niste pastile sau ceva, ce as putea lua ca sã-mi vinã?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Of, ce frică ai!
Bea ceai de crețișoară îndulcit cu miere, 1-2 căni pe zi. Este un stimulent natural hormonal care reglează menstra.
Toate fetele au dereglări hormonale!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt, dar vizita la ginecolog nu este numai recomandata, ci si obligatorie, in cazul tau. Nu poti lua pastile dupa ureche ca pe aspirine. Multa sanatate!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti lua nimic de capul tau. Daca esti foarte mica (sub 16 ani) sau in primii doi ani de menstruatie, atunci nu e nimic anormal. La fetite pot aparea dereglari si intarzieri care nu au nici o smenificatie.

| IepurashRocker explică:

Am 15 ani, în ianuarie se fac 2 ani de menstruatie. worried deci spuneti sã nu-mi fac griji?