| Mihai7874z a întrebat:

Minorii chiar nu au voie să cumpere fier vechi?

Bună ziua! Am 14 ani și am mers singur la un centru de fier să mă uit dacă au PC-uri. Eu când am ajuns, i-am întrebat dacă au și m-au întrebat cine m-a trimis aici. Eu le-am zis că m-a trimis un prieten ca să văd ce zice domnul de acolo. Până la urmă, m-a dat afară.

Puteți să îmi ziceți dacă asta e chiar adevărat?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu vrei sa cumperi PC de la fier vechi?
Nu e de mirare ca te-au scos de acolo.
In cazul tau ai fost un „naiv".

| Violleta2022 a răspuns:

La fier vechi nu au PC-uri.
PC-urile merg la centrele de reciclare a electronicelor.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred ca la un centru de fier vechi vei gasi PC-uri sau piese funcționale, îți pierzi timpul acolo, încearcă sa cauți in altă parte, poate donează cineva pe vreun grup online sau pe olx, sau sa găsești la preț mai mic. Poate li s-a părut dubios comportamentul tău acolo si de aia te-au dat afară, nu prea merg minori in astfel de locuri mai ales singuri. Încearcă sa mergi cu un părinte data viitoare daca chiar vrei sa cauți acolo.