| Emena a întrebat:

Mm buna big grin Am si eu o problema.de fapt.nedumerire. Este un baiat, care zic eu ca ma place.si prietenele la fel.adica prin mesaje vorbim, se da la mine. El e cret.si ii spun oaie.si el zice ca ii place cand ii spun asta, ca ii place prezenta mea.In fine. Ceea ce ma oftica e ca la liceu nu ma baga in seama I don't want to see Tot timpul numai eu.Eu ador baietii cu gropitse, si l`am intrebat daca are.si a zis " de ce nu afli >singura?:". i-am spus ca el sta in majoritatea pauzelor la centrala, unde se fumeaza.Si dupa a zis ca ne intalnim a doua zi sa vorbim.Ne-am intalnit, nu m`a salutat, dar a salutat`o pe prietena mea straight face si pe mine nu.Seara iar vorbeste cu mine spune ca sunt draguta.chestii.dar fata`n fata nu face nimic.mereu numai eu rolling eyes acum nu stiu ce sa fac.sa ii spun ca il plac? desi ma enerveaza ca nu ma baga in seama.si i-am spus. Sper ca nu v-am plictisit big grin Multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum e, daca te-ai putea comporta cu persoana pe care o iubesti (cand esti timid) ca cu oricine altcineva, ce bine ar fi... Poate ii este rusine de ce o sa zica ceilalti sau poate ii este teama ca tu vorbesti cu el dar nu vrei mai mult. Pana si cei mai dezinvolti baieti, cand dau cu ochii de o fata ce le place, se pierd total. Incearca sa vorbesti cu el (pe mess) si explica-i ca nu iti place situatia in care sunteti, ca fata in fata nu va cunoasteti. Asa poate iti da un indiciu despre ce vrea si el si ii "declari" si tu ce simti. Doar nu e o rusine sa ai sentimente, nu?
PS: Asa facea si actualul meu iubit cand eram in liceu. Eram colegi de clasa si ne placeam unul pe altul, dar nu vorbeam decat pe mess. Pana cand i-am bagat mintile in cap intr-o zi si suntem si acum impreuna laughing

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fumeaza?raised eyebrowsstraight face
Mi se pare cam nehotarat tipul. Ori nu ii place de tine fizic, ori asa e felul lui de a fi.Iti dai seama ca ar fi aiurea sa stai cu el, si sa te ignore cand trece pe langa tineoh go on
Gandeste-te bine inainte sa iei o deciziewinking

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Mda. cel mai bine ar fi sa il lasi in pace.Se vede ca tipul nu are niciun interes fata de tine cand sunteti fata in fata. Poate e timid, sau poate nu te place.Deci mai bine nu l'ai baga in seama si asteapta sa faca el primul pas.adica sa te salute. happy