| Fernando9Torres a întrebat:

Momentan sunt in "probe" pentru un post de model(masculin), dar eu cu aparatul nu ne prea intelegem...la prima sedinta fotografu` mi-a zis ca e bine(pentru prima sedinta). Deci,cei care ati avut/aveti contact cu modeling-ul as fi foarte recunoscator daca mi-ati da ceva sfaturi despre pozitii(corporale),"expresii" faciale,orice(link-uri,video, nu conteaza)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti, cat mai relaxat ca sa iesi bine in poze!
Cu cat te straduii sa folosesti anumite expresii faciale, cu atat risti mai mult sa o faci stangaci si sa iasa ca o grimasa.
Cele mai reusite poze de manechine sunt cele spontane, in care esti relaxat si zambesti gales.