| Moonster a întrebat:

MY STORY ::

Buna. Sunt Paul am 16 ani si sunt din Craiova. Acum 2 ani cand am intrat la liceu, am cunoscut o fata, din aceea clasa,. La inceput imi placea de ea, era frumoasa, cea mia frumoasa din clasa, dar cu timpul dupa ce m-am apropiat mai mult de ea, mi-a pierit aceea iubire pe care i-o purtam. In acesti doi ani de zile am devenit foarte buni prieteni, cu ea ma inteleg cel mai bine din clasa, am fost si la ea acasa, toata familia ei ma cunoaste, deci o simt ca pe o sora. De multe ori m-a intrebat,, dc nu vreau sa ma combin cu ea. Eu i-am spus ca daca am fi iubiti si daca ne-am desparti, nu as vrea sa se duca pe apa sambetei acesta prietenie, dar mai e un lucru. Eu sunt cam timid, ea e opusul meu, adica a avut la iubiti cat n-a avut mama in viata ei happy. Adica nu o sa o vezi mai mult de 3 zile singura. Ei, eu nu sunt asa. Eu caut o fata simpla, mai timida adica sa ne asemanam cat de cat. In fine, revin la subiect. De o luna si ceva a cunoscut, la ziua ei de natere un baiat cu care s-a combinat imediat. Pe mine nu m-a deranjat, numai ca recent am aflat, de laa ea, ca el nu prea ma agreaza, ca e gelos pe mine etc. Va d-ati seama cum ma simt cand stiu ca totul e din cauza mea. Vineri dimineata am mers la o cafea(prima ora n-am facut-o ) el nu a venit ca trebuia sa se duca la ore, dar pe la 12 au inceput sa se certe ca pe el nu l-a luat, dar pe mine da si zicea lucruri urate despre mine. Dupa ce a terminat de vb cu el, ea mi-a spus ca si el ( adica iub actual ) face la fel ca fostul. Ma simt naspa, parca eu as fi de vina pentru despartirea de fostul, poate si de actualul sad. Sincer, nu stiu ce sa fac. Eu zic sa ma distantez de ea,. VOI CE MA SFATUITI SA FAC?

4 răspunsuri:
| FuckYoUmEn a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ce simti. petreceti mai mult timp impreuna si explica-i cum stau lucrurile. Altfel cum vrei sa fi apropiat de ea. SUCCES. Sper ca te-am ajutat :3 ASTEPT COMENTARIU DESPRE CUM AU DECURS LUCRURILE happy

| Dodo3 a răspuns:

Pai sa o intrebi daca vrea sa fii in cotinuare prietenul ei.Ii spui ca tu te simti vinovat pentru despartirile ei si sa iti spuna sincer daca vrea sa terminati aceasta prietenie! Nu cred ca vrea asta, acum nu stiu ce sa zic! Deci vb cu ea!happy

| Vrabiuta11 a răspuns:

Nu eu zic sa va continuati prietenia voastra destul de veche si destul de sincera si ca ea (fata) sa incerce sa vorbeasca cu prietenul ei. Intre voi pare a fii o relatie destul de prietenoasa si frumoasa te sfatuiesc sa nu va combinati. De ce? Pentru ca tu esti mai timid si cauta o fata aseamanatoare tie..cuta o fata care vrea o relatie de durata...dar cert este ca relatia dintre voi sa ramana la fel de buna.Iar daca ea nu vrea sda mai vorbiti datorita prietenului ei..incearca sa vb cu ea. Daca nu vrea sa mai vorbiti va trebui sa iti vezi de treaba.
SPER SA ITI FIU DE AJUTOR.
SUCCES happy

| onasis1961 a răspuns:

Stai linistit ca nu e vina ta! Si foarte bine ca nu te combini cu ea.Din ce spui este ne statornica ii place sa mearga din floare-n floare.