| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am certat ca l-am acuzat ca m-a inselat cu X.("prietena" comuna) El tot nu, nu, ca se jura ca n-a avut nimic cu nimeni si ca nu m-a inselat niciodata. si i-am spus sa nu mai vorbeasca cu ea, iar el din orgoliu nu o indeparteaza de tot chiar are ceva de impartit cu ea?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Stefania! Asa cum s-a mai zis... daca nu ai incredere in iubitul tau atunci de ce mai esti cu el? Increderea inseamna extrem de mult intr-o relatie...

Nu stiu cine are dreptate si cine nu. Cum vine asta? Pai hai s-o luam logic. Sunt 2 variante :

1.Baiatul a fost sincer cu tine, chiar nu te-a inselat niciodata insa tu l-ai nedreptatit. Nu a vrut sa-i dea block din orgoliu, nici eu nu i-as fi dat daca as fi fost in locul lui. De ce? Daca nu ai incredere atunci de ce sa ma complic? Ce sa demonstrezi prin asta? Bun, sa zicem ca ii da block. Dupa ii da sms si ii explica ce s-a intamplat. Nu e tot aia? Baiatul nu i-a dat block din orgoliu, nu inseamna absolut nimic faptul ca nu a vrut s-o ignore.

2.Nu i-a dat block pentru ca tine la ea. Eu unul votez pentru prima varianta.

Nu stiu...baiatul s-a jurat si tu tot nu l-ai crezut. Prin ce ai spus s-a vazut clar ca nu ai gram de incredere in el. De aceea s-a suparat. Cine stie cate clipe frumoase ati petrecut impreuna si tu tot nu ai incredere in el. Si eu m-as fi suparat in locul lui. Este indreptatit sa se simta asa.

Totusi.Numai tu stii ce dovezi ai ca sa-l acuzi de asa ceva. Nu ai specificat nimic aici asa ca sunt de parere ca ai dovezi.
Nu il obliga sa mai faca asa ceva. Pur si simplu fii foarte atenta la el si atunci cand face o greseala majora *daca face* atunci va despartiti.
Nimeni nu poate sa joace teatru la nesfarsit.La un moment dat o sa se dea de gol si o sa aflii adevarul.

Bafta!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Buna asta. Sa ii dea block ca sa iti demonstreze ca nu te inseala.

| Kenya a răspuns:

Pai daca ii da block nu inseamna nimic. L-ai pus sa faca ceva complet aiurea si fara rost.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Facebook-ul nu e singura metoda de comunicare. In cazul in care i-a dat block pe Facebook, nu poti sti daca el chiar o place, o suna, etc. Sincer nu cred ca ste ok sa il pui sa dea block si, cel mi probabil pe moment, a avut cativa nervi. Inearca sa nu il acuzi, doar spune-i ce problema ai, si daca te iubeste, iti va raspunde fara nervi, daca nu, inseamna ca tine la fata aia inca.

| Ciumpi35 a răspuns:

Dacă nu ai încredere în el, de ce mai ești langă el?

| DenisaKarolina a răspuns:

Nu, daca o blocheaza nu rezolva absolut nimic pot vorbi si altfel.Ai incredere in el, ti-a jurat ca nu te-a inselat si tu tot nu il crezi, daca are ce ii trebuie nu inseala.happy