| LCD a întrebat:

Ne-am impacat. Dupa o despartire care a durat o luna.Inca vorbeam, a vrut sa stie ce simt pentru el si i-am spus :X
Apoi ne-am impacat, ma rog. Mi-a spus ca vrea sa am grija de el, sa il fac sa se simta barbat, sa il fac in asa fel, incat sa nu se mai uite dupa alta femeie. Mi-a cerut sa ma schimb in legatura cu comunicarea.Sa vorbesc mai mult.Si o fac.Acum ii spun tot ce gandesc, cand greseste ceva, ii spun fara sa ma cert(asta voi face azi). Eu vreau sa ii fiu aproape, stie ca tin la el, stie tot ce simt.Nu il inteleg straight face imi cere comunicare, imi cere sa am grija de el etc.
Si eu sunt cea care il suna in timpul zilei...are treabachatterbox si cand nu are, sta cu prietenii. Vorbim ziua, si apoi imi spune ca ne auzim mai tarziu.Si ma suna sa iesim. Dar nu mi se pare normal sa ma suni doar cand ai tu chef sa iesim straight face eu daca ii zic ca vreau sa iesim, se iveste ceva si nu poate...bine, nu de fiecare data dar se intampla. Ce se intampla? Daca imi cere toate lucrurile alea, el ce asteapta? Eu sa ii tot arat si el nimic?
Cum il percepi si cum crezi ca ar trebui sa ma comport cu el?

15 răspunsuri:
| Alina_9354 a răspuns:

Pai asta ar trebui sa-l intrebi pe el daca tot spui ca vb cu el tot ce gandesti! Acum ai demonstrat contrariul... Daca tot v-ati impacat si el ti-a spus ce ar vrea de la tine, tu de ce sa nu-i spui?

| YOLO3e333 a răspuns:

Inseamna ca nu tine la tine.

| LCD explică:

Daca nu tine, atunci de ce ne-am mai impacat? El a inceput, ca sa spun asa.

| monyk a răspuns:

Buna, in mod normal trebuie sa fie iubire si daruire reciproca.CAnd unul se intereseaza si pune suflet mai mult, iar celalalt nu ofera iubire ci vrea doar sa primeasca, atunci devine frustrant pentru cel care daruiesti.CA sa primesti trebuie sa stii sa daruiesti, el vrea iubire, sa ai grija de el, dar el ar trebui sa faca la fel, sa aiba grija de tine, sa te inteleaga si sa te accepte asa cum esti.
Persoana iubita ar trebui sa fie cea mai importanta si e aiurea ca atunci cand tu vrei sa va vedeti cauta o scuza, doar nu e totul la cheremul lui.
Eu zic sa vb cu el serios, sa ii spui tot ce simti si daca chiar te iubeste atunci iti va arata, daca nu se va schimba inseamna ca nu are rost sa iti mai bati capul cu el...
Normal ca si tu ai nevoie de iubire din partea lui si de atentie, orice fata vrea sa fie cautata, iubita, sunata, dar tu ai spus cail suni in timpul zilei, ia nu il mai suna, sa te mai sune si el, sau el te suna doar cand sa va vedeti; pai, atunci inseamna ca ori e tare ocupat, ori nu prea ii pasa ce faci tu in timpul zilei.
Discuta cu el si clarificati problema, sa nu mai fie chiar asa, doar la el se gandeste.

| LCD explică:

Daca nu il mai sun, imi va spune ca doar eu astept sa ma sune. I-am mai spus, daca eu nu te caut, tu nu ma cauti. Mi-a spus ''acelasi lucru il pot spune si eu'' raised eyebrows e prost...chiar ma enerveaza.Imi pare rau ca il plac atat de mult

| YOLO3e333 a răspuns:

Probabil ca nu vroia sa te faca sa suferi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai/ el? Depinde mult de asta raspunsul.

| masly a răspuns:

Sa-i dai liberwinking

| LCD explică:

Eu 17
el 23

| YOLO3e333 a răspuns:

Eu nu inteleg unele fete... alegeti baieti care sunt mai mari cu 3-4 ani decat voi, credeti ca daca e mai mare va intelege mai bine? avem aici si exemplu ca nu e adevarat. Intreaba-l daca simte ceva pentru tine dar fata in fata ca sa ii vezi reactiile.

| LCD explică:

Nu merg pe principiul ca trebuie sa fie mai mare, doar ca a aparut el...si asa a fost.Cum sa il intreb. Abia ne-am impacat... mi-a sp ca tine la mine.Nu vreau sa se instaleze din nou intre noi starea aia.de tensiune, cand ma gandesc ca iar e stresat, si mai avem putin pana la despartire. II voi vorbi despre fazele pe care le face.

| YOLO3e333 a răspuns:

Cred ca aveti lipsa de comunicare...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi tu zici aici pe site că e prost dar pe de altă parte ai căutat (şi culmea, ai şi primit!) împăcare de la el. Incredibil.
Prost este, într-adevăr. Dar prost că mai stă cu tine.
Trebuie să înţelegi că omul are sigur mai multă treabă decât tine.
Şi dacă ieşiţi, atunci nu puteţi vorbi?!
De ce trebuie neapărat să vorbeşti la telefon?
Eu nu cred că vorbesc cu prietena mea la telefon mai mult de o oră pe lună. Ne întâlnim şi vorbim până ni se răcesc gurile dar la telefon e aiurea.

Pf... ce ţi-e şi cu unele femei.

| LCD explică:

Kongeriket prost? Da asta e! ce as putea sa spun despre o persoana care imi cere anumite lucruri dar ea nu ofera nici jumatate.In fine oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

înseamnă că nu mai simte ceea ce simţea cîndva pentru tine. ia-ţi inima în dinţi şi întreabăl ce-i cu el în ultimele zile, dc se comportă aşa. dacă îţi răspunde agresiv atunci mai bine dă-i pace. să nu se inerveze. dacă îţi răspunde în mod normal atunci mai dăi întrebări pînă ai să ajungi la răspunsul final. la capăt) happy