| Kida20 a întrebat:

Ne iubim dar ne-am despartit.Cum vine asta? Pur si simplu. El sta foarte prost cu banii si din cauza asta s-a angajat... odata cu angajarea lui au venit problemele.Lucra/lucreaza in fiecare zi aproape, la servici nu ex. zi in care sa nu aibe probleme sau griji.Cu facultatea la fel:examene, restante, absente de platit.Toti banii castigati ii dadea pe facultate.Noi nu am mai avut timp sa ne intalnim iar cand ne intalneam era terminat, nu mai judeca corect.Nu ne-am certat, nu i-am adus reprosuri. dar

AZI am primit un telefon de la dragul meu iubit.totul bine si frumos pana cand mi-a zis "noi ce facem.cu relatia asta? nu mai avem timp de noi.Nu mai suport.Ma cert cu toti, cu patronul din cauza asta.Ne batem joc de relatia asta, de noi." Eu am ramas socata, fara cuvinte.cand mi-a zis ca vrea sa ne despartim...

Am simtit un gol in stomac si mi-au dat lacrimile.nu mai puteam sa zic nimic.tot ce-mi venea in minte era ". si atunci cand o sa ai timp, ce o sa faci?" si mi-a raspuns "o sa te sun". Evident ca nu l-am crezut. el s-a enervat, ca nu-l cred, ca-l ironizez...Sunt disperata.Il iubesc enorm, am avut o relatie frumoasa. tind sa cred ca si el ma iubeste, asta mi-a demonstrat. mi-a zis ca ar fi in stare si sa se insoare cu mine. dar atunci de ce.nu inteleg sad...Prietenele imi zic sa nu mai astept un semn de la el, ca el nu plange pentru mine, ca poate nu o sa vrea sa ne impacam niciodata. Voi ce credeti? Am nevoie de un sfat va rog.sadNu stiu ce sa mai cred. Oare o sa mai vrea sa ne impacam.prin cate am trecut. oare?

Răspuns Câştigător
| Laya a răspuns:

Nu-l lasa se se indeparteze. Am trecut si eu prin asta. Dupa 6 luni de relatie am vrut sa pun punct din cauza stresului, a scolii, parintii si totusi el nu a renuntat la mine. Pur si simplu nu a acceptat despartirea si si-n ziua de azi suntem impreuna.
Asa ca, te sfatuiesc sa te duci la el, il iei frumos de manuta si-i explici ca peste probleme se trece mai usor in 2. Asta nu e un motiv de despartire intre doi oameni care se iubesc. Lupta pentru tine, pentru voi atata timp cat merita! Nu lasa totul in voia sortii!
Bafta!:* >big grin

4 răspunsuri:
| Ellen_7403 a răspuns:

E ciudat...ca nu este vina ta ca nu are el timp, mai ales ca nu i-ai reprosat niciodata nimic.Cred ca ar trebui sa fi putin indiferenta, stiu ca e greu si astea sunt doar vorbe dar nu te umili, asteapta sa vezi ce planuri are, poate asta e doar un motiv naiv.Iti poti ocupa si tu timpul cu ceva interesant, ca sa nu te mai gandesti tot timpul la el si sa plangisad
bafta...sa-mi lasi mesaj cu ce-ati mai facut sunt curioasa :*

| Kida20 explică:

Ms Ellen >big grin

| Andriana_7122 a răspuns:

Sa-ti spun cinstit mi-au inceput si mie a curge lacrimile cind am citit ce ti-a scris el. XO. Parerea mea este ca nu trebuie sa va depratiti, e doar o perioada grea din viata. E greu stiu ca si eu am trecut prin asa ceva. Dar am rezistat. Nu iti baga in cap tot felul de prostii, el te iubeste! si tu tot! nu trebuie sa distrugeti un kuplu din nimic. chiar daca va ieste foarte greu, lasati timpul sa treaca, sa va aranjeze el. dar face-ti macar ceva daca vreti ca sa fiti impreuna. In primul rind spune-i prietenului tau sa fie mai kalmat (totul se face cu calmitate!) sa incerce sa gaseasca timp pentru tine macar kite putin, dar mai mult decit era... si sa va tineti de mina pentru ca daca o sa va despartit, o sa fie doar mai rau, el o sa fie cu mai multe stresuri la lucru si mai multe probleme pentru ca te iubeste si no sa te poata uita si tu al fel o sa fii distrusa. Incearca sa vb cu el sincer, deschis si spune-i ca trebuie sa iesiti di situatiia aceasta doar impreuna tininduva de mina si spuninduva unl celuilalt cit de mult va iubiti. Incercati sa mergeti inainte asa cum va ieste greu. Mergeti la mai multe compromisuri si sper ca totul va fi bine. Iti doresc ca sa il poti tine linga tine... si el sa fie mereu linga inima ta) succes)

| Andriana_7122 a răspuns:

Ellena >> eu cred ca Kida 20 sufera mai mult decit crezi) Si nu cred ca ea o sa poata sa se akupe cu altceva atunci cand te doare alt ceva...