| Pufuh a întrebat:

Neata! Am o problema! Nu stiu cum sa aprind cuptorul >:" [unde trebuie sa tin chibritul ]. Cine poate sa`mi explice sau o poza ceva are Funda :*

7 răspunsuri:
| miki13 a răspuns:

Chibritul trebuie sa il ti in gaura din mijloc si cand il aprinzi sa iei mana repede pentru ca poti sa te arzi.

| roselove a răspuns:

Pai aprinzi chibitul si il bagi intr-o gaurica din josul cuptorului dupa il aprinzi happy e simplu big grin! Funda?

| OanaAndreea16 a răspuns:

Fiecare ochi de la aragaz, are butonu` lui. pui chibritu` la ochiu pe pare vrei sa-l aprinzi, si intorci rotita lui. si s-a aprins.

| Pufuh explică:

Am incercat sa-l aprind dar la cuptorul meu am o tablita care am inteles ca trebuie ridicata si apoi sa tin chibritul acolo si se aprinde.Problema e ca la mine nu se intampla nimicsad

| Tsunade99 a răspuns:

Prima data trebuie sa aprinzi gazul, aprinzi chibritul (daca nu stii cum: cutiia de chibrituri are pe o latura o parte mai ciudata si data dai cu viteza peste latura aia se aprinde) si il pui la gaz ca sa zic asa, dar gazul trebuie sa fie dat la minim ca sa nu iti faca un foc cat tot aragazul.

| unknownn a răspuns:

Nu umbla la aragaz daca nu stii, ca s-ar putea sa incerci sa-l aprinzi si o sa dai drumu la gaz, o sa zici ca nu merge si dupa aia il uiti apris si cand deschizi becu: BUM! o tragedie.

| Pufuh explică:

As putea coace niste painici ca de eclere intr-un cupor cu microunde?happy