| Denysa-Myhaela a întrebat:

Ma numesc Liana si as vrea sa stiu daca astazi este ziua mea sau nu. Altii zic ca da, ca vine de la Elena si altii ca nu.
Am gasit si un articol pe net:La multi ani, de Sfintii Constantin si Elena!
Peste 50.000 de sarbatoriti la Galati. Numarul celor care isi sarbatoresc ziua numelui, de Sfintii Constantin si Elena, depaseste in judetul nostru cifra de 50.000, potrivit Serviciului Judetean Comunitar de Evidenta a Persoanei Galati. Astfel, in judetul Galati sunt 24. 641 de persoane cu numele de Constantin, Costel, Costache, Costica si alte derivate si 27.491 de doamne ori domnisoare cu numele de Elena, Liliana, Ileana, Lenuta, Leana si asa mai departe. In total, 52.132 de galateni isi vor ...etc
Vad ca e si Liliana. Nu stiu ce sa zic. Voi, care stiti mai bine, spuneti-mi sincer.

3 răspunsuri:
| B3happy a răspuns:

Buna, Liana! Foarte dragut nume apropo! :* Vad ca pe acest site scrie si "Liliana". Liana seamana mult cu Liliana deci banuiesc, ca este si ziua ta astazi. Dar iti dau un sfat: nu fi fraiera, daca unii zic sa iti sarbatoresti ziua de nume sarbatoresteti-o ca sa primesti cadouri si ca sa fii alaturi de prietenibig grin Pa, pa!

| ioanateo a răspuns:

Salut! Vreau sa iti spun ca azi e ziua ta de onomastica. Crede-ma, daca nu ma crezi, intreab-o pe mama ta(de ce pui intrebarea asta pe TPU daca ai mama? ea stie perfect).Si sa nu-i asculti pe nimeni decat la mama ta sau tatal tau sau la cei mai buni prieteni(inclusiv eu:*) P.S. pe mama mea o cheama Leana si azi e ziua ei. Ce, poti sa iti faci onomastica acum. Funda?

| ellinaaa a răspuns:

Pai nu stiu nu cred ca e ziua ta pentru ca Liana ma dice cu gandul ala o floare ceva mai aparte