| ReVeRs a întrebat:

Nimeni nu ma mai vrea..nici mama nici tata ei nu o spun dar stiu ca asa este..problema este ca am ramas repetent anul acesta sunt clasa a9a iar eu cred ca este din vina lor pentru ca tot anul au tinut-o numai in certuri si nu din alea numai din vorbe.din alea agresive si nu mai stiu ce sa fac e vina mea? vina lor? vreau sa plec nu stiu sa ma duc undeva sa scap de toate eu sunt o fire mai afectuoasa si acum imi este greu ce sa fac va rog un sfat funda

Răspuns Câştigător
| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Gresesti cu afirmatia ta ca nimeni nu te mai vrea. Nu exista parinte sa nu-si mai doreasca copilul, indiferent de atmosfera din casa. Mai exista un adevar conform caruia nu noi ne alegem parintii, dar si invers e adevarat. Daca la tine acasa e o atmosfera nesanatoasa, demonstreaza-le prin comportamentul tau ca problema e numai la ei. Pune mana pe carte, termina scoala, rabda si ai sa vezi ca numai asa vor veni si rezolvarile la problemele tale.

2 răspunsuri:
| Mihai26 a răspuns:

Esti nepasator, nu poti da vina pe parinti ca nu ti-ai scos mediile, chiar si pierzand cateva pauze ti le puteai scoate

| zaooo a răspuns:

Frate stai calm destreseazate cumva inteleg ce simti frate atat de bine ancat doare si ai mei eu nu-s bun fratimeo nu face nimic dar ai mai bun pe mine zbiara vine sa ma loveasca etc crede-ma si eu am vrut sa plec de acasa am plecat dar partea nasoala nu am avut unde sa ma duc totusi am stat pana seara si i-am bagat an boala au venit la mine sasi ceara scuze deci cred ca ar fi o solutie sunt pe a 8 dar stiu ce zici mi se antampla an fiecare zi se cearta de la orce ma cearta de la orce