| LCD a întrebat:

Niste sfaturi referiotoare la bucle.
o sa imi fac parul cu ondulatorul. Vreau sa dureze cat mai mult.Sau cel putin in noaptea de revelion sa imi stea perfect.Cu ce sa imi dau pe par inainte de a-l face cu odulatorul, dar si dupa.Ca sa dureze. Vreau toti pasii.Ms

11 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Foloseste o spuma cu protectie importiva caldurii din timpul cuafarii, poti folosi de la gama Elseve.

| demonangel37 a răspuns:

Iti dai cu un fixativ dupa ce faci buclele si vor ramane asa taff este un pic mai bun dar vezi si culoarea fixativului pentru ca fiecare culoare are cate o categorie

| T30D0RA a răspuns:

Ai noroc ca ai ondulator, al meu abia mi s-a stricat. sad
Eu mai intai imi luam o suvita, mi-o dadeam cu spuma si apoi foloseam ondulatorul. Si apoi dadeam cu fixativ daca voiam sa stea "ca lumea". Mai intai, incearca maine sa faci asa cum ti-am zis eu si apoi sa faci asa cum zic ceilalti, sa vezi care iti convine.
Distractie placuta de revelion!winking

| Dizzy a răspuns:

Mai bine fatil pe bigudiuri.si apoi fixativ

| ScLiFoSeL a răspuns:

Buna
Ai.ai pute sa te speli cu un sampon si dupa aia sa iti dai cu balsam.
Duna ce te-ai uscat pe par iti faci parul cu ondulatorul...ca sa iti stea bine parul ar fi bine sa iti dai cu fixativ dupa ceti-ai facut parul cu ondulatrul ca sa dureze mai mult.
Succes si mult noroc

pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu spum. a. fixativul trebuie dat dupa.
Asa ma dau eu. asa am fost si de balul bobocilor
Sa fii frumoasa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DE ce ziceti de fixativ? voi v'ati dat cu fixativ cand v; ati facut cu ond? a iesit precum iese cu spuma? nu!oh go on
Fiecare fir cu putina spuma. dupa fixativ pentru fixare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de multe în primul rând ar trebui sa folosești un șampon și/sau balsam pentru par ondulat sau bucle. După depinde și de tipul tău de par... sunt unele tipuri de par care nu sta deloc ondulat orice ai da pe el. Eu îți recomand sa începi sa îți ondulezi parul când este încă umed ( nu foarte umed). După fiecare șuviță ondulata,(încă calda) răsucești-o într-un moț prinde-o cu o clama. în felul asta șuvițele se răcesc în pozita aia și rezista mai mult( cel puțin la mine). Stai cu moațele alea prinse ceva timp vreo 1-2 ore după desfale baga mana prin ele cu ceva spuma și aranjează-ți parul cum vrei. Asa fac eu și ma tine chiar 2 zile uneori când vrea el(parul)sa stea.

Bafta si distracție plăcută de revelion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dora asa am zis si euyawn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.si eu mi-am facut parul cu ondulatorul ieri.si mi-a iesit fdar am folosit prea mult fixativ, iar din aceasta cauza a ramas asa pana a 2 zi seara.asa ca iti recomand mai putin fixativ. dar nici prea putin altfel nu o sa reziste nici 2 min la frig dupa ce l-ai ondulat lasa capul in jos si trece cu mana prin el ca sa para cat mai natural.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa te faci iti trebuie un ser pentru hidratare, dupa ce te faci un fixativ cu mare grija