| anonim_4396 a întrebat:

Nu am simtit sentimentul de iubire fata de nimeni pana acum nici fata de parinti absolut de nimeni nu am acest sentiment cred ca ceva este neinregula cu mine cred, adica am 18 ani si nimic, nu stiu sigur daca ar trebui sa merg la un pshiholog in legatura cu aceasta problema, cred ca sunt putin psihopat sau ceva cred.

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai folosi cuvantul psihopat, nu e cazul, psihoza e cu totul altceva.
Daca zici ca nu ai niciun fel de sentiment, posibil sa ai o tulburare (repet, nu e boala), pur si simplu unii oameni nu sunt capabili sa simta nimic, ori au fost asa dintotdeauna, ori au capatat aceasta chestie dupa un soc. Se mai numeste "numbiness" in engleza, e o chestie reala. Ai nevoie de un psiholog ca sa iti puna un diagnostic, probabil ca nu e chiar asa cum zici tu, poate doar ti se pare.

| RAY a răspuns:

Cand vei pierde pe cineva mai vorbim sau cand dai de greu, asa in zona de confort ce sa simti

| SilentRain a răspuns:

Misto poza, psihopatule

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate ca nu stii inca ce este iubirea daca nici parintii nu ii iubesti.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca spui asta inseamna ca nici parintii tai nu te-au iubit inainte, ai avut ceva probleme cand erai mic? cu copii de la scoala sau de pe la bloc?

| Lostlyric a răspuns:

Cum ai facut in cateva luni, 18 ani? De la 16? happy
S-ar putea sa suferi totusi de psihopatie. Are un spectru destul de larg de simptome printre care se regaseste si empatie foarte scazuta, aproape nula si minciuna constienta si cu tinta. Ceva sedinte la psiholog te-ar ajuta sa-ti constientizezi mai bine aceasta dereglare de personalitate si sa o poti manevra in folosul tau si al societatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai nimic, stai linistit. Nu e nenorocire. Si nu esti singurul. Mai sunt multi ca tine si nu au nici pe dracu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și? Ți-ai dori să se schimbe ceva? N-ai de unde să știi dacă ți-ar fi mai bine.
N-ai nevoie de iubire ca să supraviețuiești, ai nevoie de oxigen. Poți respira, nu? Iubirea e pe un plan secundar.

| 11antonia11 a răspuns:

Daca nu ai simtit sentimentul acesta nici macar fata de parintii tai, ceva nu este in regula. Daca era vorba doar de o fata, nu era nimic anormal caci nu toti pot iubi pe cineva, unii mai greu, altii mai usor, altii abia atunci cand isi intalnesc marea iubire. Insa cand vine vorba de familie.e mai complicat. Cel mai bine ar fi sa mergi la un psiholog sa vezi care este parerea lui, pentru a fi sigur. Caci nici eu nu stiu sigur si decat sa continui sa dai cu presupusul, mai bine faci ceva. Dar orice problema ar fi, se va remedia.