| anonim_4396 a întrebat:

Nu am ten acneic, ci doar cateva cosuri mici pe frunte, si nu stiu cum sa scap de ele. Am folosit Zinerit, sapunuri antiacneice, si toate prostiile de la farmacie. Vreau ceva care sa ma scape de cosuri rapid si daca e si naturist, e si mai bine. Bretonul mi-l tin in general prins, deci nu asta e motivul. Nu ma machiez, dar am grija de tenul meu, adica ma spal de 3 ori pe zi si ma dau cu crema hidratanta mereu... Puteti sa ma ajutati?

4 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Poti sa folosesti zeama de lamaie pe care o storci si cu sucul obtinut te dai pe fata si lasi sa actioneze cat mai mult timp.
Poti folosi otet de mere pentru a grabi uscarea si vindecarea cosurilor.
Poti sa te ungi pe fata cu bucatele de usturoi taiate felii.
Poti sa-ti faci un amestec de o lingurita de miere de albine si niste scortisoara. Le adaugi intr-un recipient, le amesteci pana obtii un amestec omogen, apoi il aplici pe toata fata (ajuta nu numai pentru. cosuri, ci si pentru catifelarea pielii)

| Șâret a răspuns:

Încearcă cu tetraciclină, în fiecare searăwinking

| Miriiii a răspuns:

Ma inceraca sa te dai seara inainte de culcare cu pudra happy din aia care trebuie data dp un fon` d ten:* sper ca mai inteles:* le usucahappy

Sau daca nu stoarcele si dp date cu Zinerithappy eu asa am facut happy dar eu am puncte negre :-s;*

Sper cu te-am ajutathappy

| Izzy21 a răspuns:

Vezi ca e o crema, abia am descoperi-to si eu si chiar m-a ajutat mult, e de la Revitol si se numeste "Acne Moisturizing Creme" nu e neaparat pentru acnee ci si pentru putinele cosuri si te ajuta sa ai un ten frumos si sanatos thumbs up