| AndreeaLupan a întrebat:

Nu demult am avut o relatie cu un baiat, dar ne-am despartit(((La moment eu nu il pot uita, incerc dar nu pot, me-a ramas in inima, in suflet, in gind.Si doresc sa fim iar impreuna, dar multi care au vorbit cu el me_au zis ca el se geneaza, cu toate ca si lui ii place mult de tot de mine. Ce sa fac? Va rog mult ajutati_ma.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu el, acum depinde si de ce v-ati despartit. Spune-i ca inca il simti apropae si il porti in inima si intreaba'l daca el mai simte ceva pentru tine si ar vrea o noua sansa pentru voi.

| cristina_3322 a răspuns:

Ai 2 solutii :

1 - ori tanjesti dupa el pana cand are el de gand sa se impace cu tine daca tot te place asa mult
sau
2 - gandeste-te ca nu te merita, meriti ceva mai bun, deoarece nu mai este cu tine nu merita sa mai stai dupa coada lui, nu te mai gandi la el, pe strada uite-te la alti baieti, dar nu la cupluri ( sa nu te gandesti : vai ce frumos era cand ma plimbam si eu cu el asa...NUUU), nu te mai duce prin locurile pe unde mergeati amandoi ca sa nu-ti mai aduci aminte, iesi cu prietenele tale in oras la plimbari, stati si vorbiti seara orice altceva in afara de subiecte care sati aduca aminte de el, gandeste-te ca si cu prietenele tale te poti distra la fel de bine sau chiar mai bine decat atunci cand erai cu el, si nu in ultimul rand MAI SUNT BAIETI PE PAMANT.
Poate nu ca el... dar poti gasi si mai draguti.Meriti un baiat care sa nu te paraseasca din anumite motive si sa zica la prietenii tai ca te place dar nu vrea sa se impace cu tine. Ce`i asta?straight face batjocora. se crede prea macho ca poate avea toate fetele la picioare, de aia a zis ca te place ca tu sa tanjesti in continuare dupa el.
Lasa`l. nu mai arata ca il mai placi sa vezi daca se intoarce el la tine.
Tine pentru tine daca il placi nu ii mai arata.

Parerea mea. Bafta :* sincer nu meritawinking

| AdY a răspuns:

La voi 2 problema consta doar in rusine. Lui ii este rusine sa inceapa o relatie noua cu tine, poate il influenteaza negativ cei in jur poate alt ceva... Incarca tu sa faci primul pas spre creeare unei noi relatii ca el nu este in stare. Iubirea de la disntanta poate tine zile, saptamini, luni, ani.

| AndreeaLupan explică:

Off...intelegeti ca eu am incercat sa_l uit, eu intr-adevar il iuubesc, eu stiu ca si el inca ma place tare. inca foarte tare, dar el a vorbit cu o prietena de-a mea si e_a zis ca se rusineaza si a zis ca totul la timpul lui.Eu vreau sa fac primul pas, ca in ziua de azi asa deja se face, si mie mii tot una ce o sa creada ceilalti din jur daca fac eu primul pas, dar intelegeti ca nu stiu ce sa fac. ce sa fac ca la inceput, ca primul pas?