| SmiiileXoXo a întrebat:

Nu imi mai cresc incisivii laterali. Au crescut pe jumatate, dar de vreo 4-5 ani de cand i-am schimbat, nu au mai crescut. Am 15 ani. Ce pot face? Ma refer la operatie / aparat, orice sad

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut

Nu cred ca e vorba de aparat, sau operatie aici. Ia-o usor.
S-ar putea sa fie nu stiu, de la un deficit de calciu, desi nu sunt sigur, sau poate asa e formata dantura ta.
Daca simti ca ai cu adevarat o problema, mergi si fa-ti o radiografie completa a danturii, si du-o la un stomatolog, sa afle care e problema.

1 răspuns:
| Unec a răspuns:

Eu nu stiu si cel mai bine ar fi sa te duci la un specialist si daca simti nevoia, te mai poti duce la inca unul dupa aia, sa vezi cat de impartite le sunt opiniile. Eventual, aici poti ruga sa ti se recomandem din experiente pozitive, medici si saloanele lor. Te poti uita si tu pe net putin...eu am dat pe google"cabinet dentar Bucuresti" si-ti apar optiuni destul de bune, cabinete ce rezolva serioase probleme ale danturii. Bafta!