| SunshineSunrise a întrebat:

Nu inteleg care e faza. Dau bacul lunea asta si nu vreau deloc săptămâna asta sa ies din casă. E o frustrată care se ia de toata lumea si m-a umilit azi pe strada cu unii din liceu tipa la mine "tu nu te uiti la tine ca nici macar nu ai prieteni, distruso! Ce te c**ci atata pe tine" si nu i-am facut nimic. Am persoane care ma invită la ștrand si sunt in aceeasi situatie cu bacul si ei dau bacul si se duc in fiecare zi la ștrand si in cluburi si eu daca zic ceva de bac rad toți de mine si ma fac ratată. Chestia asta ma baga in depresie. Ce sa fac? Vin toate fetele moarte de bete si se lauda ca baga boabe (drog) si se pupa cu multi baieti din club si băieții pe care ii cunosc zic ca stiu sa se distreze fetele alea si eu sunt o terminata. Nu mai stiu ce sa fac...

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Așa și întrebarea care e ca ai deraiat de la săptămâna asta stau în casă la una care strigă la tine și la ce părere ai auzit de la unii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Greșeala ta este că te compari cu ele.

| Cosmin86 a răspuns:

Da, asa e, ca dupa ce dai bacul esti batrana si nu mai poti iesi in club... WTF, alea majoritatea nici nu stiu sa faca sex dar se cred mari "dive".

Intra la facultate si fa-ti alti prieteni.

| Andreeush a răspuns:

Și dacă fetele alea panarame care i-au toate barurile la rând și cine stie ce mai fac, pe tine cu ce te afectează?
Vrei să fii o distrusă ca ele?
Să te droghezi, să umbli beată prin baruri? Se laudă că se cred șmechere? Fii serioasă, reputația pe care o au acum nu o să le ajute cu nimic.
Ar trebui să ignori astfel de persoane, nu merită să îți pierzi timpul cu ele.
Tu nu ai greșit cu nimic, e de lăudat faptul că înveți pentru bac și te preocupă viitorul tău.
Nu te lăsa umilită de persoane care nu valorează nici măcar 2 bani.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Andreeush):

Ai dat un răspuns de om realist. Acele fete se pot trezi din somn și mâine; pot deveni fete sau femei gospodine oricând, deoarece dimineața, când se scoală din somn sunt conștiente că acest stil de viață nu le face fericite.

| Plato a răspuns:

Vezi-ti, fata mea, de viitor, da-le naibii de panarame. Peste cativa ani o sa te intrebe "simpla sau cu usturoi? aici sau la pachet?" si atunci cine e ratata?
Practic se lauda ca sunt cu.rve si le fufu tot orasul. Tu vezi-ti de obiective, crede-ma, ca nu-ti va parea rau. Fa-ti o cariera, pleaca din societatea asta mizerabila, si mai haida numa s-o vezi pe panarama aia cu boneta la shaormerie.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns:

Ti-ai format un anturaj prost. Presupun ca e anturajul tau, pana la urma. Adica nu cred ca sunt persoane la intamplare de pe strada.

| HadesSs a răspuns:

Tu vedeti de viata ta in continuare, nu ii baga in seama, dupa ce trece bacul fetele alea care zici o sa le vedem la videochat iar baietii pe la racoare pe undeva, asa nu pierzi nimic dupa ce trece bac-ul te poti distra si tu si creea niste prieteni adevarati nu retardati de astia.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Tu trebuie să cauți compania persoanelor care au aceeași obiceiuri ca și tine. Cel puțin eu așa fac. Ești destul de realistă, deoarece știi ce vrei și ai o anumită ambiție pentru viitorul tău. Oricum trebuie să-ți alegi bine prietenii.În ziua de azi tinerii sunt ușor influențabili; mergând în club mai des sau mai rar, sunt expuși la unele tentații care pot părea plăcute, dar au urmări foarte neplăcute.Am suferit și eu foarte mult din cauza anturajului, dar am învățat din greșeli și pot spune că știu să-mi aleg prietenii.

Răspuns utilizator avertizat
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Acum, ți-ai revenit, foarte bine; felicitări! Eu consider că ai un viitor foarte bine conturat. Sunt multe persoane de vârsta ta care au aceleași scopuri, gata să te accepte în anturajul lor. România se bazează pe foarte mulți tineri care sunt gospodari, la locul lor. Tu ai un avantaj foarte important deoarece ai văzut și cum e să fii dependentă de un viciu care ruinează sănătatea. Acum, fiind eliberată de acele influențe negative, vezi viața cu ochi de om realist, gospodar și cu picioarele pe pământ. Sunt mândru de tine. Să știi că sfaturile pe care ți le-am dat, le pun și eu în practică. Succes în continuare!

| Gabriel2424 a răspuns:

Dupa bac vei vedea care e terminatul, eu zic ca mai bine inveti o vara pentru viitorul tau, nu zice nimeni sa stai doar in casa, dar nici in fiecare zi.