| MoonLightBlu a întrebat:

Nu inteleg de ce sunt modele, vedete care pentru a slabi se infometeaza in loc sa tina o cura cu fructe/legume?

3 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Nu poţi ţine cure cu legume şi fructe. Şi ălea îngraşă. De exemplu fructele conţin zahăr, zahărul îngraşă.

| pietrean a răspuns:

1.Acele "vedete"(care numai vedete nu sunt), sunt luate de modele, doar de persoanele neinformate, comode, in ceea ce privesc acele cure de slabire, prin infometare.Este vina celor care le urmeaza, pana isi dau seama(lesina pe strada, le cedeaza organismul)ca au gresit!
2.O cura, doar cu legume si fructe, nu este indicata.Organismul are nevoie de proteine(carne,lactate,oua,peste,nuci,fasole,mazare,cereale),grasimi bune(peste,nuci,avocado,ulei floarea soarelui,ulei masline,ulei in),glucide si fibre(paine si paste integrale, fructe, legume, sucuri din fructe si legume), ceaiuri din fructe si ce este mai important apa.
3. Sportul, sub orice forma, este recomandat, atat pentru slabit cat si pentru a tine in parametri optimi toate functiile si organele corpului.

| Snowfall a răspuns:

Fiindca prin infometare slabesti mai repede decat printr-o cura.