| anonim_4396 a întrebat:

Nu m-am sarutat niciodata si acum am aparat dentar... Oare va afecta faptul ca nu am experienta si am aparat dentar primul sarut?

Răspuns Câştigător
| Bubble a răspuns:

@Ciupy -Sa'si scoata aparatul? E aparat fix. se scoate dupa 1 an jumtate. nu se poate inainte decat in cazuri speciale.
Si. stai care e faza? eu am 16 ani si?/:)
1. E incomod la inceput :)
2. aparatul e la moda:-h
3. O gramada de bani dupa cum ai zis. de ce saa il scoata? nu are c face cu banii?
4. Dupa 2 ani mai exact.
FRate am aparat dentar jos. nu spune tu aiureli!
Leeleevelo uite un site unde spune de sarutul cu aparat dentar:
http://www.andreeam.net/2007/07/21/aparat-dentar-fix/
Sunt multe, multe comentarii
uite uneele
"#

Adynu stiu
December 21st, 2009 la 10:10 pm

Buna dupa mult timp! Am si eu aparat de 2 saptamani jumate si am impresia ca il am de ft mult timp! Spre surprinderea mea m-am obisnuit repede cu el. Ank voiam sa-ti spun ca eu am aparat metalic si vorbesc ft bine nu am probleme de pronuntie deloc, insa la sarutat e mai…. greu :) trebuie sa ai putina grija. ASTA E vom trece si de asta. :D
#

Adynu stiu
December 21st, 2009 la 10:11 pm

Ah si apropo, sunt din Iasi.
#

ank
December 22nd, 2009 la 12:29 pm

Mersi pentru raspunsuri Adynu stiu :)…sper sa ma obisnuiesc si eu repede cu aparatul…. acum trebuie sa imi fac curaj sa-i spun prietenului meu, nu stiu cum va reactiona:)), dar cu siguranta imi va zice "bye bye"…
#

Lu0ree
December 22nd, 2009 la 11:26 pm

hmm…ma amuz copios cand va vad asa preocupate de partea cu sarutul…si totusi ma regaseam si eu candva in intrebarile voastre.
@ adynu stiu: la mine nu se simte nicio diferenta cand sarut…
si culmea e ca am avut cu mult mai multi prieteni[iubiti] de cand am aparat:D
toti sunt incantati…si vor sa incerce ceva nou cu o fata cu zambet de metal.
in plus te poti juca mai mult…poate sa fie mai funny/senzual:">

asa ca bafta la kissuit:>
ank…chiar crezi ca prietenul tau e cu tine doar pentru dantura ta?
daca te. a acceptat cu probelem…eu zic ca nu are nimic d comentat acum cand faci ceva pentru a avea o dantura d invidiat mai apoi…stai relaxata!:D
#

ank
December 23rd, 2009 la 10:34 am

Mersi Lu0ree pentru incurajari :)
#

Adynu stiu
December 24th, 2009 la 1:00 pm

Asa e Lu0ree daca un baiat te iubeste te accepta asa cum esti, la fel cum prietenul meu chiar m-a incurajat sa-mi pun aparat si apoi voi avea un zambet de milioane :D. La mine mi se pare ca e mai greu la sarutat pentru ca stau cu griji sa nu ma apese prea tare pe aparat insa daca preiau eu controlul e super misto asa cum ai zis si tu mai sus "funny sau senzual. :>…. Craciun Fericit!
"
bafta. si nu te mai lua dupa cei ce. se baga in seama ca nu au ce face

16 răspunsuri:
| Oktavian a răspuns:

Eu cred ca nu

| Laura_5858 a răspuns:

Fiecare saruta in felul lui, daca prietenul tau tine la tine te va accepta asa cum esti, nu trebuie sa dezvolti un complex datorita aparatului dentar. happy

| oky a răspuns:

Da. Va afecta primul sarut. Incearca macar la primul sarut sa il scoti pana inveti cum sta treaba si apoi incearca si cu el.

| leeleevelo a răspuns:

Nu am cum sa il scot, e din ala fixsad.

| Bubble a răspuns:

Nu va deranja mult.
Sunt in aceeasi situatzie ca tine. numai ca eu am doar jos. nu o sa am sus ca nu am probleme. Daca vei avea primul sarut ma gandesc ca vei avea prieten, right? Si intai sa fiti imp vei vb cu el deci va sti ca ai aparat. daca te accepta asa(numa un retardat nu ar facE) nu deranjeaza deloc.Am auzit ca e mai special cusmug

| Butsilee a răspuns:

Stiu cum e si eu am aparat fxcryingcrying abia astept sa-l dau jos cred ca dau partyrolling on the floor il urasc pentru ca mereu se trica cev la el, e greu sa te speli, costa o gramada de bani tot ce tine de el si de ingrijirea dintiilor, si nu mai spun ca tii se ingalbenesc dintii :-l Si de baietii nici nu se mai pune problema ca nu se uita nici unul la tine adica pana deschizi gura stiu cum e:-happy
Nu vreau sa te descurajez, doamne fereste; dar vreau sa stii ca va fi foarte dificil.adica din moment ce porti.stii cum e rolling eyes nu te smti in pielea ta.Si e foarte jenant cand iti ramane mancare straight facestraight facerolling eyes

| Bubble a răspuns:

@Mary. loves. you
WtF? nu se uita la tine ca ai aparat?
Am o intrebare. cati ani ai?
Si nu ti se ingalbenesc dintiiraised eyebrows wtf, nu te speli tu bineoh go on
nu speria fata degeabaoh go on

| Ciupy_2848 a răspuns:

Va afecta primul sarut, cu siguranta.
@all: Luati o pauza si ganditi-va 2 minute. Din moment ce a zis ca nu s-a sarutat pana acum, inseamna ca nu are mai mult de 14 anisori. Cata iubire poate exista la varsta asta incat sa nu tina cont de aparat? happy. La varsta aia, totul e superficial, expresii gen "te iubesc, viata mea... etc" sunt abureli.
Parerea mea, scoate aparatul ca sigur nu-ti va parere rau.
1. E foarte incomod
2. Urat estetic (numai de asta se tine cont in cupluri, la varsta aia)
3. O gramada de bani
4. Dantura o sa o ai refacuta de-abia dupa 5+ ani. Va dati seama ce chin e sa stai cinci ani cu sarme in gura? Credeti-ma, nu e o senzatie placuta.
P. S. Nu vorbesc aiureahappy ci din propia experienta.

| ramo18 a răspuns:

Daca te intelege si ii explici situatia si t dai dupa el... o sa-ti reuseasca...ineputul e greu, apoi te obisnuiesti.

| gen eu a răspuns:

Chiar deloc, nu se simte.depinde de persoana cu care te saruti, depinde cum saruta

| andreea7520 a răspuns:

Am aparat dentar şi câţiva băieţi cu care m-am sărutat de curând mi-au spus că nu e nici o diferenţă, deci e ok, eu trebuie să-l mai port încă un an şi am şi jos, dar şi sus şi e îngrozitor, dar asta e, nu mă plâng, suport şi până la urmă, nu e chiar atât de rău, eu m-am obişnuit! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu urmeaza sa-mi pun asa ceva dar asta este thinking vreau sa dau la academia de politie si am inteles ca poate fi o piedica daca nu ai dintii furmosi si cat de cat ingrijiti. eu am discutat cu prietenu meu si e de acord si banuiesc ca va fi mai distracitiv cand ne-om saruta laughing) si pana la urma e benefic pentru tine si nu ai sa-ti mai faci probleme pe viitor cum imi fac eu acum. asa ca stai linisitawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai! Si eu imi pun si mi`e frica.Am mai intrebat baietii daca s-ar uita la o fata cu aparat dentar si mi-au zis ca daca e frumoasa, nu conteaza!straight face Am 15 ani, am un prieten. Teoretic am, insa practic. Dintii mei sunt foarte strambi.Am un dinte crecut pe gingie, in partea de sus.Nu stiu cum imi va ractiona prietenul.Medicul stomatolog mi-a zis ca il voi purta 1 jumate, dar cred ca sunt vrajeli pentru a nu ma descuraja.Cred ca nu o sa mai sarut pe cineva.Chestia e ca eu nu prea am sarutat, nu prea am avut prieteni.Acum,lasand modestia la o parte, sunt destul de dezvoltata pentru varsta mea. Cei din jur ma considera atragatoare.Credeti ca o sa am de suferit din cauza nenorocitului de aparat?sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce bine ca s-a discutat asta. si eu am aparat dentar de prin iunie anul trecut. si la inceput a fost destul de aiurea, dar gadneste'te ca nu te saruta in aparat...nu se gandeste la "vaii are aparatrolling on the floor" se uita la aspectul tau fizic...al cum arati, cat esti de frumoasa, etc. deci stai fara griji si nu mai asculta toti degeneratii. vorbeste serios cu el si spune'i sunt sigura ca te va intelege.asa am facut si eu.baftaaaaaa >:d

| simonik_7680 a răspuns:

Nu.i nikio problema. uite pr meu are aparat dentar si saruta ff bine.si de faptul ca nu ai experienta.nu-ti face griji odata ce va atingeti buzele unul altuia iti dai seama :Xwinkingspor la lucruwinking:Xtongue

| forspeedx a răspuns:

La fel am avut si eu aceasta problema, credeam ca nu ma voi saruta cu aparatul dentar insa daca prietenul tau are sentimente fata de tine te acepta cu sau fara aparatul dentar.Primul meu sarut a fost cu aparatul dentar si nu am avut nici o problema aveam emoti insa totul a fost destul de senzual si fara nici o problema, insa cel mai important sa ai grija de spalarea frecventa a dintilor, dupa orice masa ca sa nu ai neplaceri si incomoditati