| bianca37 a întrebat:

Nu ma pot hotarî ce imi place cel mai mult sa fac dintre a machia, a pune gene sau a pune unghii vreau sa fac curs pentru una din aceste 3 domenii, dar nu ma pot hotarî pe care sa o aleg pentru ca nu stiu care imi place cu adevarat cel mai mult

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei să fii "profi", fă-le pe toate trei. Incetișor, fără garabă!

| dullcat a răspuns:

Pana acum ai practicat din fiecare? Eu as zice sa alegi unghii, pare varianta mai safe, asa de inceput.Mai departe vezi tu cum evolueaza lucrurile si ce directie iti doresti de fapt.Succes.

| Eireann a răspuns:

Eu personal as alege unghii si/sau gene. Eu merg la manichiura cam o data pe saptamana (am unghii naturale, nu gel sau aplicatii deci merg pentru manichiura French daca nu am ocazii speciale), fetele pe care le cunosc cam la fel, deci nu o sa duci lipsa de cliente. Gene cam la fel.
Machiajul e super daca reusesti sa iti gasesti loc la un studio de televiziune, de film, etc ca sa faci machiaj la mirese o data pe saptamana nu o sa iti renteze.
Stiu ca trebuie sa alegi ceva ce sa iti placa dar daca vrei sa faci din asta o profesie trebuie sa te gandesti si la aspectul financial. Daca nu vrei decat ca hobby atunci machiajul imi pare mai distractiv.

| CarmenCraciun a răspuns:

Bianca fa ce nu face nimeni! Urmeaza un curs de make-down si rupe piata.