| AndreeaUrsu101 a întrebat:

Nu mai pot! Mereu sunt contrazisa și batjocorita! Toată lumea ma judeca! Toată lumea spune ca sunt ciudata! Și dacă fac ceva nu e bine! Le zic ceva nu e bine! Practic toată lumea ma urăște! Unde ma duc nici băgată în seama nu sunt! Parca sunt invizibila!

Răspuns Câştigător
| delightful a răspuns:

Andreea, cei ce te contrazic, te APROBA ca om. Existi pentru ei si esti suficient de importanta incat sa iti evalueze opinia, chiar daca nu ti-o aproba. Nu esti victima lor, esti victima ta. Tu te descrii intr-un mod care nu-ti face cinste. Tu te victimizezi.
Fa un pas in fata, te rog. Alege-ti tu persoanele pe care le vrei in viata ta, nu astepta sa fii bagata in seama. Tu alegi pe cine vezi, cu cine vorbesti, pe cine iubesti si cu cine iti petreci timp. Daca altii nu te vor, fa-ti o favoare si lasa-i cu ale lor. Intotdeauna trebuie sa te inconjori cu oameni care te fac sa te simti bine! Care au curaj sa-ti spuna cand gresesti dar in acelasi timp sa-ti fie alaturi.
Te pup, hai ca poti!

| Coquina a răspuns (pentru delightful):

"...si esti suficient de importanta"

si daca nu e?

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Andreea,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

De ce ai pune la suflet tot ce spun oamenii? Atata timp cat tu te-ai acceptat singura si te simti bine in pielea ta nu trebuie sa te influenteze NEGATIV parerile celor din jurul tau. Incearca sa evit parerile lor.