| Bia_6294 a întrebat:

Nu mai stiu in cine pot avea incredere. Cel mai bun prieten al meu imi e ca un frate, practic noi ne spunem "frate" si "sora". Insa de la un timp eu am inceput sa ma indragostesc de el. Singura fata care a stiut a fost prietena mea in care am cea mai mare incredere. Ei bine, aceasta a dorit sa il intalneasca. Zis si facut. Neam intalnit, plimbat, am ras, am glumit. A 2-a zi, am iesit eu cu prietena respectiva si o colega de clasa. La un moment dat, prietena mea a spus "stiai ca ei ii place de x?". Si m-am simtit distrusa, mi-am pierdut increderea in ea, nu mai vorbim. Dar problema este ca imi e frica sa nu ii fi spus si lui. Astazi cand am intrat pe mess a iesit la cateva secunde straight face. Cum sa imi dau seama daca i-a spus? Imi e foarte frica! straight face

2 răspunsuri:
| McCrush a răspuns:

De ce sa iti fie frica? daca va afla poate simti si el asta.dar mai bine sa afle de la tine altfel ce faci astepti sa isi dea seama singur? poate intre timp el isi gaseste o fata si... oricum spune-i ce simti pentru el

| TheFeeye a răspuns:

Chiar daca v-ati certat, intalneste-te cu prietena aia a ta si intreab-o, nu ai cum sa iti dai seama daca spune adevarul pe mess/telefon/ etc.
Eu cred ca nu i-a spus avand in vedere ca tu o considerai de incredere, adica care ar fi motivele pentru a-i spune? Ar trebuii sa fie foarte bune.
Cel mai bine intreab-o.