| DemonicBlood a întrebat:

Nu mai suport!
Cosurile pur simplu nu vor sa dispara! Am folosit TOATE METODELE: pudra de argila, ceai de musetel, zynerit, pudra de bicarbonat, sapun pentru piele sensibila, urina, lamaie, dermatolog iar cosurile continua sa apara! Inteleg ca trec prin pubertate dar cosurile astea sunt exagerante! Imi este rusine sa privesc in ochi pe cineva datorita cosurilor, dar apoi sa mai ies din casa la un suc sau la un film... Va rog ajutati-ma sad Si ma spal des pe fata, nu imi ating fata cu mana sau alte obiecte, seara dorm cu fata pe un prosop, am facut tot ce se putea face!

7 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Deci incearca asa :o lingura de miere dimineata si ceai de urzica (il poti combian cu fructe de padure-nici mie nu imi place, dar nu ii mai simti gustul asatongue)

| ChocaholicBi a răspuns:

Pai, poti alege si produse facute pe calea chimica, poate ca cele naturuste nu sunt prea puternice pentru cosurile tale. Inceara pe cele pe calea chimica sau mai exista la farmaci creme care ard cosurile, foarte bune. Daca l-e preferi pe cele naturiste si stii ca ele au efect de obicei la tenul tau incearca sa le folosesti in mod repetat si nu unul diferit in fiecare zii. Dupa ce scapi de ele te poti da in fiecare seara cu o solutie de prevenire a cosurilor sau cu o crema, preferabil de la Nivea. Succes! Funda?

| Bibutzu a răspuns:

Un medic te poate ajuta! poate ai probleme ce nu pot fi rezolvate. cu "zvonuri'. ar fi bine sa apelezi la un medic poate se gasesc medicamente sau creme mai. speciale pentru asa ceva... funditawinking?

| Bibutzu a răspuns:

Sau intereseaza-te (intreaba la farmacie) de. un medicament ceva ( sa nu fie o problema din interior. infectie ceva0

| BlackMan a răspuns:

Nu le mai zgandarii ca de aia se infecteaza lasale si spalate doar cu apa pe fata dimineata si seara eventual du-te la dermatolog o sa iti dea o crema. si nu te mai da cu fond de ten[daca te dai] pentru ca astupa porii si nu mai pot respira si se fac cosurihappy Daca le storci poti sa rami cu gauri pe fata si e urat.

| Andreea_5313 a răspuns:

Mergi la cosmetica sa ti le scoata si dupa 3 zile nu mai ai nimic!

| DenisaPopescu a răspuns:

Si eu am foarte multe cosuri dar folosesc:spirt, apoi ma dau cu zynerit si apoi cu o crema foarte buna Asocillin, daca ma dau de 3-4 ori pe zi cu Asocillin pur si simplu dispar te duci la farmacie si cumperi asocillin de uz veterinar e foarte bun chiar daca este de uz veteriar.