| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport! Deci: eu locuiesc cu mama si cu fratele. Nu'i mai suport pe niciunu, sincer. Intotdeauna e vina mea, intotdeauna eu trebuie sa fac tot, intodeauna toate oalele se sfarg in capul meu. Mi se intampla sa ma bat cu fratele meu, era odata sa'mi luxeze mana, respir foarte greu dupa aceea, ma enervez repede, plang de nervi, pa trezesc noaptea plangand in hohote fara niciun motiv, IL URASC PE FRATELE MEU! Si mama ii tine partea. Pur si simplu nu mai suport, cateodata imi vine sa fug de acasa, nu mai rezist. Am inceput sa ascult melodii foarte agresive, si totusi plang cand le ascult. Clipesc foarte des cand ma gandesc la ceva rau. ce mi se intamplaaacryingcryingcrying? Ce sa fac. Va rog muuuuult ajutooorcrying

2 răspunsuri:
| emillie a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta. Sfatul meu? Ia o pauza.happyIncearca sa te distrezi, iesi mai mult cu prietenii si stai mai putin pe acasa, daca intelegi ce vreau sa spun.Nu te mai gandi la ce te asteapta acasa, si daca te mai enerveaza cu ceva mai bine zi-le "mai duceti-va undeva" si gatalaughing. Nu ii mai baga in seama, invata sa nu-ti mai pese de toate nimicurile (stiu ca nu sunt nimicuri). Si cu privire la ca trebuie sa faci tu tot, nu esti sclava lor. Fa-i sa inteleaga asta. Daca situatia continua tot asa, poate ar fi mai bine sa-i provoci la o discutie sincera si corecta si sa-ti spui tot ce ai pe suflet. Daca nici asta nu te ajuta...cum spuneam, incearca sa-ti indrepti atentia pe altceva (scoala, prieteni, distractii...sau poate iti gasesti chiar un hobby).
Sper ca te-am ajutat cu ceva si succes.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te calmezi! Explicai mamei tale ce ti se intampla dar fa-o cu calm! Sunt sigura ca o sa inteleaga.Nu mai asculta melodii foarte agresive! Incearca sa ii ignori si pe mama ta si pe fratele tau.Incearca sa te distrezi mai mult si sa iesi mai des cu prietenii pentru a uita de tot! Asta e sfatul meu.