| RyAngel a întrebat:

Nu mai suport. Prietena mea, sau ma rog, ce o fi ea ma da la o parte tot timpul de parca are pe altii mai buni. Dar cand are nevoie de ceva bineinteles ca la mine vine. Cand are pe altii in jurul ei vorbeste si e entuziasmata si n-are nici o treaba cand revine la mine nu zice nimic si era o vreme in care vorbeam o gramada. Si cand imi spune ea ceva se asteapta sa reactionez sa fac ceva si intotdeauna o fac fiindca de asta mi-a spus nu? sa vada ce zic eu despre asta, dar cand ii zic eu ceva ea raspunde: asa si? Adica ma simt pur si simplu un gunoi, m-am saturat. Stau cu ea in banca de 4 luni si nu pot sa ma mut. Dintr-un oarecare motiv pe ea o place toata lumea. Inteleg de ce nu sunt eu foarte populara, nu vorbesc prea mult, dar cand ma uit la ea, toata lumea o place si nu face nimic. pur si simplu nimic. e mai rau ca mine uneor, mai da si niste replici aiurea... nu pricep. Si pe mine a inceput sa ma trateze de parca sunt in plus, ma simt foarte prost. m-am saturat de asta si nu stiu ce as putea face...

3 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Ei bine....nu iti este o prietena adevarata(sau cel putin nu pare a fii). Si eu sunt in situatia asta...ea e miss perfectiune si eu sunt miss nimeni. Iti sugerez sa iti cauti alti prieteni. Stiu ca e foarte foarte greu la inceput puppy dog eyes dar apoi vei vedea ca iti va fi mai bine fara ea ^^ Sau ai si o a doua varianta, aceea de a discuta asta cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza. :3

| MDenisee a răspuns:

Nu ai nevoie de ea. nu iti e prietena. prietenia nu se axeaza pe asta. Rupe legatura cu ea. o sa-i lipsesti crede-ma... happy

| HinataYuno a răspuns:

Iti spun ceva: daca tu crezi ca iti e prietena, inseamna ca esti si fraiera si credula. Asa am patit si eu, asemanator. Se dadea mare, cand avea nevoie de cineva la mine venea, dar intr-o zi tot mai rau se transforma, exact ca prietena ta. Te va lasa pentru popularitate, deja se vede ca nu mai iti e prietena. Asa oarba esti? Doar se foloseste de tine. Nu o lasa sa faca asta. Fii tu mai smechera. Te pup! Si inca un sfat : Ai grija cum iti alegi prieteni! Sa nu ai incredere in orice panarama. Popularitatea nu e totul. Cand ai nevoie de ceva, poti sa fi cea mai populara ca nu te ajuta.