| dEutSa_8892 a întrebat:

Nu mi-a mai venit ciclu` de 30 de zile.este ceva rau?:-s avand in vedere ca acum cateva zile credeam ca sunt insarcinata straight face din cauza ca nu mai mi-a venit

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi in continuare insarcinata, 30 zile inseamna o intarziere de doua zile, iar testul de sarcina e sigur de-abia dupa 7 zile de intarziere a menstruatiei. Asa ca asteapta sa se faca 7 zile si, daca se fac (ar putea sa-ti vina in intervalul asta), fa-ti un test de sarcina, din prima urina de dimineata si apoi du-te la ginecolog, indiferent de rezultat.

| CristineDelaruss a răspuns:

Si mie de juma` de an imi vine tot ala`n dala. bineh.eu snth. la incepet. acum mi se regleza hormonii. si eu tot virgina sunt big grin pai daca nu ti-a venit. intreba un doctor sau fa-ti un test.bafta!

kratos
| kratos a răspuns:

Nu este rau deloc. Probabil ai avut o perioada de stres mare si a intarziat.

| ATB a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat e posibil sa nu iti vina ciclul pentru ca ai putea fi insarcinata. Insa se mai intampla sa nu vina o luna perioada pentru ca are loc o dereglare hormonala. Insarcinata esti daca ai facut sex neprotejat sau masurile de contraceptie nu au avut efect(ceea ce se intampla rar). Insa daca nu ai facut nimic nu trebuie sa iti faci nicio grija, se mai intampla astfel de dereglari hormonale.

| dEutSa_8892 explică:

Am facut, dar protejat si ma gandeam ca cine stie ce s-a intamplat straight face

| Ruxy a răspuns:

Nu conteaza daca esti sau nu virgina. Orice intarziere e un semnal de alarma. Cel mai bine e sa mergi la medic si sa rezolvi problema. Vrei ca mai tarziu sa ai de suferit din cauza asta?

| rozalia25 a răspuns:

Daca crezi ca e dereglare hormonala incearca doua cani de ceai de coada soricelului pe zi pe stomacul gol. Mai concentrat pana vine, dupa mai transparent. Cu lamaie si miere e ok!

| infernome a răspuns:

Eu nu stiu sunt baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut sex neprotejat?happy
Daca da s'ar putea sa fie de la asta
daca esti virgina sau ai facut sex acum... hai sa zicem 3 luni e numai o dereglarehappy
Mie mi-a intarzit si 2 luni da nu ma tem. nu am dclaughing ca sunt virginabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ruxy
ba nu e alarmaraised eyebrows
ca e NORMAL sa se intample asahappy macar pana la 20 de anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...aici este o situate delicata~intarzierile pot aparea in urma unor raceli dar si de pe urama unui act sexual neprotejat~acum depinde de tine ce sa faci~nici cu indoiala nu poti sa stai~fuguta la farmacie pentru un eventual test~eu iti recomand cabinetul de ginecologie mai sigur si te ajuta in rezolvarea problemelor e mult mai bine asa 1 control la 6 luni k suntem si noi femei si mai ales ca avem o viata sexuala este absolut necesar! crede ma k tot la el ajungi~mai devreme sau mai tarziu dar mai bine mai devreme pentru tinewinkingte pupaceste iulia

| carismgal a răspuns:

Poate sa fie normal. mie mi-a intarziat 6 luni... daca nu mai esti virgina si ai facut-o neprotejat mai bine totusi sa aflii daca esti insarcinata...nu te culca pe urechea ca totul e normal