| Ciprian271 a întrebat:

Nu-mi place crema si vreau sa stiu alte remedii pentru a vindeca pielea uscata de la frig si degerate? Va rog nu mai pot si ma mananca aprca am 50 ani si de fapt am 14?

5 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Te sfatuiesc in anotgimpul rece sa iei crema de la farmacie, mie mi-a recomandat-o un medic dermatolog excelenta pentru acest anotim, dupa prima aplicare deja ai mainile fin si cand iesi afara te protejeaza de inghet se numeste REPAIR, de la Lipobase.

| radu75 a răspuns:

Cel mai bun remediu atunci cand esti alergica la creme este uleiul de masline, te poti da oriunde vrei cu el si apoi faci un dus! Ia legatura cu un medic dermatolog in legatura cu iritatia si mancarimile pe care le ai cand te dai cu creme! urgent!

| Ciprian271 explică:

Am mainiile aspre nu ma mananca. De la frig le am aspre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci primul lucru pe car il faci este sa urmezi urmatori pasi :[citeste te rog not worthy]
1.Intr-un lighean nu in cada iti bagi mainile sau picioarele in apa rece dar nu foarte rece
2.Iti stergi picioarele si apoi le bagi in apa calduta. Le stergi
3.Bagi picioarele in apa calda
4. Iti masezi Picioarele din calcai pana la degete cu sare in apa calda
5.Vezi sa nu te vada mama laughing[cand iei sare din buctarie]
Sau daca ai sare pentru masaj e perfect [de aia cu arome dar osta foarte mult]
6. Te speli cu apa rece si apoi calduta ca sa iasa toti microbi si toate toxinele care iti usuca pielea

[Nu am luat de pe net astea sunt din propia experienta si cred ca te-am ajutat e foarte simplu faci asta o data pe zi] timp de cate zile crezi u ca este nevoie]
id: no. xyzz
Daca ti-am fost de folos da fundita :*:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am stiut la ce te-ai referit dar aceasta metodata e buna si pentru maini happy

:*:*:*