| MariaIurascu00 a întrebat:

NU radeti..Cand este ziua indragostilor cu exactitate? eu stiu 14 februarie dar nu stiu daca e corect. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Bună! Cine râde, râde prost. Ziua Îndrăgostiților nu are aceeași dată peste tot, la noi în România se săbătorește pe data de 24 februarie. Chiar și eu eram câteodată confuz de acest aspect așa că nu văd problema.
Uite aici pentru mai multe detalii http://ro.wikipedia.org/wiki/Ziua_îndrăgostiților. Numai bine!;)

4 răspunsuri:
| BarbieVariantaNoua a răspuns:

Valentine's Day este pe 14 Februarie.

| QwyQwy a răspuns:

E corect

| Azre a răspuns:

14 Februarie, 28 Februarie Dragobetele

| mona a răspuns:

In 14 e normal la americani, la noi e,, dragobetele,, pe 24 februarie