| anonim_4396 a întrebat:

Nu-s bune anticonceptionalele?:d

5 răspunsuri:
| Bubulina08 a răspuns:

Nu prea asa spune toata lumea ...documenteaza-te de pe net

| vla64 a răspuns:

Anticonceptionalele sunt bune doar daca sunt prescrise de medicul ginecolog si doar pentru un anumit timp.
Inainte de a lua anticonceptionale se recomanda un control ginecologic deoarece medicul ginecolog este cel mai in masura sa-ti recomande niste pastilute potrivite organismului tau. Din cauza concentratiilor diferite de hormoni, pastilele anti-conceptionale luate de capul tau iti pot provoca dezechilibre hormonale. De asemenea, anticonceptionalele nu te protejeaza de o boala cu transmitere sexuala asa ca, daca nu ai un partnere stabil si sanatos ci intretii relatii sexuale cu mai mult/diversi parteneri, se recomanda prezervativul tocmai pentru a te feri de o astfel de BTS. Anticonceptionalele folosite o perioada indelungata de timp iti vor ingreuna procesul de a ramane insarcinata atunci cand te vei hotari sa ai un copil.
Per total, este bine ca incerci sa te protejezi.

P.S: Cere sfatul unui ginecolog

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunt prescrise de medic sunt bune

| mimiwewem a răspuns:

Bună.Eu am auzit că îngrașă.
Și sunt 99%sigure.