| VlaAaDuTzZ333 a întrebat:

Nu stiti exercitii fizice(am gantere de 1 kg, 3 kg, 5 kg, 10 kg si sac si manusi de box)oare nu stiti sa-mi trimiteti linkuri cu ceva de pe youtube sau ceva orice? Am 12 ani si daca imi puteti da ceva exercitii ca eu am fost operat la picioare si nu am voie sa sar deloc(la genunchi)si in afara de dans pentru ca am facut dans sportiv dar nu pot pentru ca is operat deci ceva exercitii nu stiti (asa mai simple ca nu vreau sa fac acum culturism ceva pentru intretinerea muschiilor) daca ai 12 ani nu poti face putin sport acasa? apropo fara bicicleta ca zilnic fac cate 5-10 km?

1 răspuns:
| memonelxd a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa mai lasi timpul sa treaca, pentru ca daca te apuci sa faci exercitii fizice (sala) de la varsta de 12 ani, corpul nu s-ar mai dezvolta normal... de ce crezi ca majoritatea celor care fac sala au ramas pitici... pentru inceput poti face flotari si abdomene si cand atingi varsta de 14-15 ani poti incepe prin a face biceps, triceps, antebrat, umeri si spate cate 5 serii a cate 10 repetari cu pauze de 3 minute intre serii happy sper ca nu te superi happy