| bianca37 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac cu viata mea, sincer nu am niciun țel in viata.
Imediat termin liceul si nu stiu ce vreau sa fac mai departe.
Nu vreau facultate si asa mai departe.
Nu stiu ce sa fac, unii imi recomanda sa ma angajez la un salon sa pun unghii, gene, sa coafez.
Intr-adevar imi place doar ca nu stiu sa fac mai nimic.
Ce as putea face daca nu sunt buna de nimic? De multe ori ma gandesc si ma intristez.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Nu e ca si cum multi din noi stiam ce sa facem dupa liceu deci stai linistita, prima oara incepe prin a experimenta diferite locuri de munca, nu te oprii la unul singur daca nu ti-e bine, si daca ti-ar placea sa lucrezi in beauty nimeni nu s-a nascut invatat, poti strange bani, poti face un curs, apoi cu diploma poti inchiria un scaun intr-un salon unde sa incepi sa profesezi.

6 răspunsuri:
| anonimgen a răspuns:

Te poti angaja intr-un mall, la ceva magazin)) ca nu e neaparat greu mai ales daca esti pasionata de haine, produse cosmetice etc

| Ilovedinero a răspuns:

Ok, " nu sunt buna de nimic" si crezi ca cineva s-a nascut invătat? Mergi la niste cursuri 3-6 luni ori unghii, ori gene, ori coafor, de acolo, poti merge sa te angajezi la un salon, si dacă joci inteligent poti sa tii-l deschizi tu pe al tău

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Ce as putea face daca nu sunt buna de nimic "

Inveti sa fii buna la ceva

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti sti la ce esti buna pentru ca nici nu ai incercat sa afli la ce poti fi buna. Daca iti pui vointa la bataie, iti dai silinta si investesti timp, e imposibil sa nu te perfectionezi la ceva.Nimeni nu s-a nascut invatat/bun din prima.

| sammie a răspuns:

Sa faci curatenie prin casa, sa te uiti pe net ca poate gasesti ceva ce o sa-ti placa. Tu te plangi ca nu stii la ce sa te angajezi dar nici nu vrei sa incerci.

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu, te chinui macar sa iei BAC-ul ca sa ai sanse sa-ti gasesti joburi de necalificat dar cu sanse de calificare, ca fara BAC ajungi muncitoare necalificata in constructii, agricultura sau salubritate.