| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai fac.am avut un prieten de 2 ani si jumatate si el a aflat intr-un final ca am pe altcineva(problema asta e legata de intrebarea precedenta). Eu i-am explicat despre baiatul acela ca am inceput sa am sentimente pentru el si de ce am facut asa ceva. Iar motivul pe care l-am inselat a fost ca mi s-a facut frica de el pur si simplu nu mai vroiam o relatie cu el si imi era prea frica ca sa ii spun.Intr-un final el a vrut sa ma accepte si asa numai ca trebuia sa ii spun celuilalt baiat ca s-a terminat.Problema era ca eu nu mai vroiam sa fiu cu el si i-am zis chiar daca nu o sa mai fiu cu nimeni nu mai vreau sa continui relatia cu el. El a inteles si m-a lasat. dar seara m-a sunat si a spus ca nu o sa ma lase in pace si ca o sa am de suferit daca nu o sa fiu cu el si ma sperie foarte mult si nu mai vreau sa ma mai caute.Ati putea sa imi ziceti si mie ce sa fac pentru ca imi este foarte frica. Daca o sa vina dupa mine la scoala sa ma faca de ras nu vreau asa ceva.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Alina_9354 a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator! Stai calma, nu are ce sa-ti faca, baiatul cu care esti acum nu te poate ajuta deloc? Nu se poate lua de el, sa-i explice ca nu mai are voie sa puna mana pe tine? Poti sa le spui si parintilor ca nu te lasa impace un baiat si ei sigur stiu cum sa rezolve...nu e capat de lume, doar ramai indiferenta, nu-i arata ca iti pasa de amenintarile lui!