| Baiattt a întrebat:

Nu stiu ce vreau sa fac in viata.Pana acum la varsta de aproape 19 ani am stat si nu prea am facut nimica, am lasat sa treaca viata nefacand nimica.Acuma la varsta asta 19 ani ma gandesc la viata mea, cum vreau sa fiu, ce vreau sa fac etc.Ma uit la parintii mei care se duc la munca vin acasa mananca stau un pic de vorba si dorm si iarasi asa in fiecare zi.Mi se pare f plictisitoare si nu vreau sa fac si eu acelasi lucru + si daca as castiga 40 de mil as fi dezamagit, trist pentru ca nu imi place ca eu as vrea altceva dar inca nu stiu ce.
De ex eu in tinerete m-ai mult m-am jucat pe calculator jocuri si vad ca si din asta se poate castiga (ex FIFA, CS) dar nu stiu daca pot sa fac sa fie asta un job pentru mine adica sa traiesc numa din asta.
Am varsta de 19 ani si parca ma simt parca batran ca sa incep un sport de performanta (mai mult spre gaming) dar si altceva.
Nu vreau un job normal ca as fi foarte nefericit.Voi ce ziceti e cam tarziu la 19 ani sa te apuci de un sport (gaming) sau normal? Cateva sfaturi va rog!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe scurt ti e lene sa muncesti si vrei ca banii sa cada din pom in timp ce tu te joci. Un lucru l ai nimerit habar nu ai ce vrei in viata si habar nu ai ce inseamna sa muncesti pentru banii tai