| AddutzaLuv a întrebat:

Nu stiu cum, dar mereu zic ca nu se intampla la fel dar exact la fel se intampla.sadIeri am stat langa un baiat si colega mea s.a bagat intre noi.Eu il placeam de mult timp dar ea era si intr-o relatie si acum se desparte ca sa fie cu asta pe care eu il plac.Eu i.am zis ca il plac dar ca sa nu riposteze ca il place si ea acum din senin i.am zis ca nu.s genu sa ma bat pentru ceva sau cineva ci chiar i.l las ei si nu stiu de ce mi se intampla mereu asta pentru ca inainte tot ziceam ca o sa astept si o sa ma dau pe langa el usor si cu timpul va merge si chiar cand am stat langa el si vorbeam s.a bagat ea sub umbrela noastra si l.a luat de gat..Nu stiu ce sa fac caci sunt distrusa si nu inteleg de ce ma indrgostesc mereu de cine nu trebuie? De ce oare?cryingNu stiu ce sa fac acum caci mai tarziu o sa.l intebe daca vrea sa fie cu el si atunci o sa fiu chiar distrusa.Eu acum sunt acasa iar ea se pregateste sa isi faca un nou iubit iar apoi o sa mearga frumos toti 4 intr.un parc[prietena ei, ea si probabil si cu viitorul sau iubit cu iubitulprietenei ei]Ajutati.ma va rog nu stiu ce sa fac...crying)))))))

2 răspunsuri:
| DennySa660 a răspuns:

Hei eu zic ca nu trebuie sa ii acorzi chiar asa multa atentie si eu sunt cam in aceeasi situatie ca a ta imi place de un baiat si,,prietena mea'' se lasa greu si lui a inceput sa ii placa de ea, in fine, eu am noroc ca am un prieten bun si este baiat si imi da sfaturi bune. Cand i-am zis ca imi place de,, respectivul'' a zis sa nu ii arat ca imi place de el si asa am facut, dar la mine e mai complicat ca la inceput i-a zis cineva ca imi place de el si cam ma lua la misto cu chestia asta si acum cand am ascultat sfatul prietenului meu si nu l-am bagat in seama m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am zis ca nu, ce eu sunt rezerva lui.Asa ca lasa-te greu, nu ii acorda atentie si sa vezi cum o sa vina el la tine...

| qBroken a răspuns:

Păi, vezi că prietena aia probabil că nu îţi e prietenă. Apoi, ştii ce să faci, vorbeşte cu el la telefon sau pe mess, glumeşte cu el, şi încearcă să te apropii cât de mult de el. Şi îţi mai zic un pont. Când eşti supărată, stai în preajma lui şi lasăte grea, adică, nu te lăsa uşor consolată. Nu îţi va rezistaa. Succes happy