| FunnyLoOVe a întrebat:

Nu stiu cum sa incep, imi este foarte greu sa vorbesc despre asta dar as vrea sa imi dati sfaturi, uitati povestea:imi place du un baiat, am emotii atunci cand il vad, am fluturi in stomac, sunt toata un zambet. Oare sunt indragostita sau este doar o indragire ca intre adolescenti? Dar partea urata este ca el este finul meu, imi place de el de un an si ceva, dar nu stiu daca el ma place, nu am mai placut pe nimeni pana acum, cand a venit la mine au fost unele gesturi care m-au pus pe ganduri, s-a uitat la mine si mi-a facut cu ochiul si mi-a zambit, a inceput sa puna intrebari atunci cand am intrebat de o cunostinata respectiv era un baiat, un prieten de familie (baiat)cred ca era gelos, nu stiu daca ma place si nu stiu daca unele gesturi enumerate mai sus sunt acele gesturi care sa imi dea de inteles ca ma place.As vrea sa aflu, as vrea sa imi da-ti sfaturi, va rog! Dau funda pentru cel mai bun sfathappy

Răspuns Câştigător
| TwEEty_9286 a răspuns:

Buna, unii baieti pot fi amabili dar unii pot face astfel de gesturi pentru ca nusi dau seama, baietii nu prea stiu sa-si ascunda sentimentele, dar daca tie chiar iti place cu adevarat continua la fel iar la un moment dat atunci cand simti ca esti pregatita intreaba-l daca te place. Sper ca te-am ajutat!

Bafta si Craciun fericit!

4 răspunsuri:
| SperanteSpulberate a răspuns:

Poi nu esti indragostita, asta se intampla cu adolescenti, tie drag, pai poate fi si amabil, dar cel mai sigur intreaba-l daca ii place de tine, ce ai putea pierde, dar nu fi directa! Purtati si voi o discutie, si dupa intreaba-l. Fericire si Iubire!
Bafta si Craciun Fericit!

| LoOvE a răspuns:

Vai bib... ce intrebare...Vezi ca am vazut ca te-ai uitat la intrebarile mele phbbbbt

| Leocerba a răspuns:

Da de ce-i urata treaba ca e finul tau?
si vrei sfaturi sa ce?
mi se pare asa aiurea sa intrebi niste straini daca te place sau nu cineva despre care nici tu nu stii daca? ce putem noi sa ne dam cu parerea? despre tatonarile voastre fragile? despre afinitatile ce se aduna intre voi? ai un pic de rabdare si-o sa te lamuresti confruntandu-va voi doi.

| angel_4210 a răspuns:

Buna, incearca sa vorbesti cu el si sa vezi ce parere are despre tine sau poate asa va imprieteniti din ce in ce mai mult...pana ajungeti un cuplu la mine a functionatwinking