| Vreau sa mi se stearga contu a întrebat:

Nu stiu de ce mi se tot sterg intrebarile ce caracter irelevant domne ca n`am zis nimic rau.DEci ingheata anul, s`a anuntat oficial la stiri, profesorii astia nu se gandesc ca nu fac nimic bun din asta?:-l pentru 2 saptamani de scoala se gandesc sa inghete anul

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu cred că se va ajunge aici pentru că şi-ar ridica toţi părinţii în cap. Este doar o ameninţare. Elevii nu au nimic cu problema lor si nu cred că e normal să fie folosiţi ca obiect al şantajului. Puteau să aleagă altă cale, de exemplu după terminarea anului şcoloar, ameninţarea cu demisia în masă.

| iuandfto a răspuns:

Anul nu se ingheata. Daca va fi greva va dura cateva zile. Nu va dura mai mult de cateva luni pentru ca in timp de greva profesori nu sunt platiti. Daca nu se inchid mediile pana pe 12 iunie profesorii vor veni in vacanta sa le inchida.

| Firefly a răspuns:

Anul nu va ingheta.De ce dai vina pe profesori? Evident ca acum fac greva cand urmeaza bacul, adimiterea la cei de a8a, testarea de limba la cei de a 11a, evident ca acum e momentul potrivit sa faca greva pentru ca acum cei din minister ii asculta!
E foarte naspa pentru ei.Li s-a scazut salariul si acum iar li se taie din salariu. O sa ajunga profesorii sa moara de foame!