| AdeElLl a întrebat:

Nu stiu la ce liceu vreau sa ma ducstraight face Ori in xenopol ori in hermes sau poate un liceu cu profil uman dati-mi si mie niste sfaturi.Niste licee bunicele si ce as putea face cu el si la ce dau bacu:d plzzpuppy dog eyes

1 răspuns:
| PrecioussGirl a răspuns:

Hmm... pei depinde. daca te descurci la mate, fizica, chimie mergi catre un liceu teoretic, profil real (mate-info-dai bacul la mate M1 cel mai greu modul, romana si la alegere chimie/fizica/bio/informatica, sau stiintele naturii). daca esti genul de persoana care prefera sa toceasca lectiile atunci mergi la uman (filologie-se pune accent pe latina, romana, franceza, engleza adica limbi; stiinte sociale-romana, istorie, geografie si cel mai usor profil dupa parerea mea big grin)
din cate stiu daca te duci la un profil economic iesi direct contabil thinking
iar de la turism si alimentatie stiu ca poti sa lucrezi la un hotel ceva de genul. big grin oricum pe parcursul liceului o sa iti vina fel de fel de idei in legatura cu ceea ce vrei sa faci dupa liceu. eu de exemplu sunt la mate-info si ma bate gandul sa ma indrept catre partea asta de make-up si cosmetica desi cele 2 se bat cap in cap laughing.
licee bunicele pei... Iulia hasdeu, cantemir, xenopol, victor babes (aici sunt eu big grin), rosetti, spiru haret.
de obicei. cu liceul nu prea faci nimic... ce este cel mai important este sa iei bacul. asta ca sa ai mai multe usi deschise daca intelegi la ce ma refer happy in general daca nu ai bacul, degeaba ai facut liceul, si nu prea te angajeaza nimeni. happy de aceea au si bagat bacul profesional care se ia usor pentru ca majoritatea somerilor sunt tineri fara bac happy